Hvězda pořadu Věřte nevěřte: Jonathan Frakes stárne s neuvěřitelnou elegancí, takhle dnes vypadá

Jonathan Frakes stárne s velkou elegancí
Jonathan Frakes stárne s velkou elegancí
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 9. 2020

Mnozí mají v živé paměti mysteriózní pořad s názvem »Věřte, nevěřte«, který v 90. letech přinesl svěží vítr na televizní obrazovky. Jeho enormní sledovanost předčila i původní očekávání tvůrců, k čemuž přispěl i charismatický moderátor Jonathan Frakes (68), kterého si diváci oblíbili.

U kultovního seriálu Věřte nevěřte se měnily nudné večery v poutavou hodinku, která nabídla celkem pět záhadných příběhů. Hlavním tématem bylo nadpřirozeno -  paranormální jevy, duchové, nevysvětlitelné náhody a náboženské kulty. Diváci tak dostali pestrou nabídku, u níž se mohli sami rozhodovat, co považují za skutečné, a co je stvořeno pouze z námětů šikovných scénáristů. Formát pořadu přinesl něco zcela nového, protože zapojoval diváka do dění na obrazovce.

Velkou zásluhu na popularitě měl nepochybně také charismatický moderátor a herec Jonathan Scott Frakes. Ten dokázal navodit správnou tajemnou atmosféru a přirozeně vtáhnout do děje každého příběhu. Prvním průvodcem seriálu byl sice James Brolin (80), ale netrvalo dlouho a byl nahrazen právě Frakesem. Nedávno tento americký herec a režisér, který zazářil také ve filmovém zpracování Star Treku, oslavil 68. narozeniny a jeho charisma u něj s věkem jen roste. 

O návratu Věřte nevěřte se nějakou dobu spekulovalo. Dokonce se ve spojitosti s ním objevilo jméno americké společnosti Netflix, která je v současné době celosvětově na vrcholu díky své široké nabídce filmů a seriálů. Ale zda se fanoušci skutečně dočkají další nové série kultovního pořadu, který tak milovali, je zatím v nedohlednu. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.