Hvězda seriálu Herkules je pořád fešák. Mužný Kevin Sorbo po šedesátce popírá zákony stárnutí

Hvězda seriálu Herkules Kevin Sorbo
Hvězda seriálu Herkules Kevin Sorbo
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 9. 2020

Herce Kevina Sorba (61) si můžete pamatovat především jako statečného Herkula ze stejnojmenného televizního seriálu, který překonával v 90. letech žebříčky sledovanosti. Herec už sice překročil hranici šedesátky, ale stále zůstává opravdovým fešákem.

Seriál Herkules (v originále Hercules: The Legendary Journeys) kraloval televiznímu vysílání od svého spuštění v roce 1995, kdy v USA proběhla světová premiéra prvního dílu. Čeští diváci pak mohli osudy Herkula, syna boha Dia, sledovat o dva roky později, kdy práva na seriál odkoupila jedna z našich komerčních televizí.


Pro hlavní roli nebyl Kevin Sorbo překvapivě první volbou. Produkční společnost uvažovala o obsazení severského „drsňáka“ Dolpha Lundgrena (57), ale ten odmítl. Díky tomu dostal šanci pohledný Američan, kterému se podařilo zazářit. Neokoukaná tvář, vypracovaná postava a výška 191 centimetrů znamenala pro herce jasný úspěch. Příběh Herkula vypráví o jeho putování světem, kdy pomáhá druhým a zachraňuje lidstvo před krutou nadvládou antických bohů. Jako syn boha Dia oplývá mimořádnými schopnostmi, které jsou pro běžné smrtelníky nepochopitelné.

Během natáčení se sblížil s hereckou kolegyní Sam Jenkins (55) a vášeň na place se proměnila v lásku. V roce 1998 se vzali a dnes spolu mají tři děti – Braedena, Shanea a dceru Octavii. Nejstarší Braeden nedávno oslavil 19. narozeniny.

Herec ztvárnil za svou kariéru řadu rolí, některé jeho filmy patřily k divácky opravdu úspěšným, ale pro fanoušky zůstal vždycky Herkulem. Za pár dní oslaví Kevin Sorbo své 62. narozeniny a nutno říct, že se udržuje opravdu fit. Stále je to pohledný muž, který neztratil charisma a svůj šarm. Je přirozené, že se na něm za 25 let čas přece jenom podepsal, ale seriálový Herkules stárne s úctyhodnou grácií.

V současné době se Kevin Sorbo věnuje kromě filmu také moderování a hlavně se angažuje v neziskových organizacích. Spolupráci s nimi považuje za radost a poslání. Již 15 let je mluvčím aliance The Afterschool Alliance, která se snaží dětem zajistit kvalitní výuku a vzdělání (pozici převzal po Arnoldu Schwarzeneggerovi). Současně je také tváří organizace A World Fit For Kids, obecně zaměřené na budování možností a kvalitního zázemí pro lepší život dětí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.