Hvězda Transformers je bouřlivák Hollywoodu. Shia LaBeouf projevil lítost nad chybami z minulosti

Herec Shia LaBeouf
Herec Shia LaBeouf
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 6. 2021

Herecká kariéra mu za dosavadní působení přinesla velké množství slavných rolí a významná ocenění. Americký herec Shia LaBeouf (35) si prošel vzestupy, ale také pády týkajících se jeho bouřlivého života. S jeho jménem je spojeno hned několik skandálů, které ho občas vykreslují v nepěkném světle, ale jak sám přiznal, v minulosti udělal chyby, kterých však lituje.

Hvězda kultovních velkofilmů Transformers režiséra Michaela Baye má za sebou ve věku 35 let slušnou filmografii a na poli herectví slavil Shia LaBeouf nemalé úspěchy. Objevil se mimo jiné ve snímku Constantine po boku Keanu Reevese, hlavní roli si vystřihl v thrilleru Disturbia či neméně napínavém válečném filmu Železná srdce. Právě kvůli němu v rámci ztotožněním se s rolí omezil hygienu a dokonce si nechal vytrhnout jeden zub.

V osobním životě se americký herec dostal mnohokrát do problému a figuroval v několika skandálních kauzách, které jsou s ním spojeny. Jeho bývalá partnerka Tahliah Debrett Barnett (33), známá pod uměleckým pseudonymem FKA twigs a také jako expřítelkyně Roberta Pattinsona, ho zažalovala kvůli fyzickému napadení a psychickému teroru, který s ním měla údajně zažívat.

"Nejsem v pozici, abych řekl, jaké mé chování ostatní přimělo se cítit. Nemám žádné výmluvy pro svůj alkoholismus nebo agresivitu, pouze racionalitu. Už roky se chovám urážlivě vůči sobě i lidem kolem sebe. V minulosti jsem ubližoval těm, kteří mi byli nejbližší, a stydím se za to. Je mi líto těch, které jsem ranil. Nic jiného nemůžu říct," cituje Shiu LaBeoufa v jeho prohlášení deník The New York Times.

O hollywoodském herci, který si získal za roky »průšvihů« nálepku bouřliváka, psala média také v souvislosti s napadením muže v londýnském baru, která mělo být reakcí na slovní napadení, které bylo pro LaBeoufa urážkou, jak uvedl britský deník Mirror. Pletky s policií, která ho zatkla, měl i kvůli neoprávněnému vniknutí do chicagského obchodu Walgreens, druhého největšího lékárenského řetězce ve Spojených státech.

I když má Shia LaBeouf na kontě i další »hříchy« z minulosti, jeho fanoušci pevně věří, že se s přibývajícím věkem (11. června oslavil 35. narozeniny) hvězda Hollywoodu zklidní a povede už méně rozbouřený život, který ji nejedenkrát dostal do potíží.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.