Hvězda z Harryho Pottera: Emma Watsonová se dietami netrápí. Na postavě dře s trenérkou

Herečka Emma Watsonová
Herečka Emma Watsonová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]u.cz
Publikováno: 18. 6. 2021

Do povědomí se zapsala jako chytrá studentka bradavické školy čar a kouzel - Hermiona Grangerová. Herečka a modelka Emma Watsonová (31) už dávno není malá dívenka, ale dospělá žena, která vyrostla do krásy. Sláva s sebou přináší také pozornost a velký zájem médií, a tak se musí o to víc hlídat a udržovat fit.

Emma Watsonová, celým jménem Emma Charlotte Duerre, vdechla život postavě Hermiony Grangerové v úspěšné filmové sérii o čarodějném učni Harry Potterovi a získala si miliony fanoušků po celém světě. Objevila se také v pohádkovém příběhu Kráska a zvíře, snímku Noe nebo v romantickém filmu Malé ženy režisérky Grety Gerwigové (37). Jako filmová hvězda a jedna z nejúspěšnějších hereček je pod drobnohledem médií a musí velmi dbát na svůj vzhled.

Ve stravování se snaží zachovat jednoduchost a nepatří mezi zastánkyně nejrůznějších diet a stravovacích plánů, které propagují známé osobnosti. Snaží se vyhýbat průmyslově zpracovaným potravinám a zaměřuje se na tzv. »čisté jídlo«. Ve svém jídelníčku dodržuje příjem bílkovin a po ránu si často dopřeje vajíčka, která jsou jejich významným zdrojem.
Má ráda celozrnné výrobky a nezapomíná ani na velké množství zeleniny s nízkým glykemickým indexem. Hodně jí kuřecí a krůtí maso, tyto druhy totiž nepatří mezi tučná masa, jak uvedl web Rachaelattard.com.

Občas si ale mladá herečka dopřeje hamburger nebo jiné nepříliš zdravé jídlo a nepovažuje to za prohřešek. Přísně dodržuje pitný režim a nepije sodu nebo nápoje s vysokým obsahem kofeinu. Ty nahrazuje čistou vodou a čaji.

"Nerada vařím podle receptů, dělám věci, které dobře znám a umím je. Miluju mexické jídlo, ráno si připravuju výbornou vaječnou tortillu – je to moje specialita. Udělám guacamole, míchaná vejce, salsu a zabalím do tortilly – je to opravdu jednoduché a skvělé," sdělila Emma Watsonová v rozhovoru pro magazín Marie Claire.

Jako řada jejích známých kolegů i představitelka Hermiony Grangerové má osobní trenérku Emily Drewovou, se kterou pracuje na svojí štíhlé postavě. "Emma cvičí workout, který jsem vymyslela. Je to cvičení, které trvá přibližně 30 minut, potřebuje k němu jen minimum vybavení a je dokonale vyvážené s ohledem na strečink, sílu a klid," řekla fitness koučka celebrit, která kromě ní trénuje spoustu dalších hollywoodských hvězd.

Ze sportů se pak Emma Watsonová věnuje józe, která ji dokáže vždy uklidnit a pomáhá jí se stabilitou a pružností těla. Tvrdý trénink si dopřeje při boxování a kromě toho se zaměřuje na chůzi, která je podle ní nejpřirozenějším pohybem. Ve své rutině nezapomíná ani na důležitý strečink, díky kterému předchází riziku zranění a pomůže připravit tělo na pohybovou aktivitu.

Proslavila se jako rozkošná kudrnatá dívka, tou už ale dávno není. Herečka Emma Watsonová ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.