Hvězda Zaklínače má bratra, který by mohl být jejím nástupcem. Henry Cavill podobu s pohledným Charliem nezapře

Herec Henry Cavill v seriálu Zaklínač
Herec Henry Cavill v seriálu Zaklínač
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 12. 2021

Některé knižní fenomény jsou předlohou skvělého filmového zpracování. Jedním z nich je i seriál Zaklínač, jehož hlavní hvězdou se stal herec Henry Cavill (38). Pohledný Brit s nepřehlédnutelným šarmem má však další čtyři bratry, z nichž nejmladší dvaatřicetiletý Charlie má k němu hodně blízko. Navíc je to stejně jako představitel slavných hrdinů včetně lovce monster Geralta pohledný muž.

Britský herec pochází z početné rodiny a vyrůstal mezi čtyřmi bratry, a tak byl už v dětství »zocelován« k tomu, aby z něj vyrostl muž s notnou dávkou houževnatosti, síly a nebojácnosti. Sám přiznal, že četné bitky a roky, kdy vyrůstal v mužské společnosti, ho rozhodně dobře připravily na jeho role akčních hrdinů. "Dospívání bylo intenzivní, většinu času jsme balancovali na hranici přežití," přiznal otevřeně Henry Cavill, jak píše britský deník Daily Mail.

Nejstarší bratrů Cavillových - Piers, strávil deset let v armádě jako důstojník, druhý nejstarší Nik je pak podplukovníkem u námořní pěchoty Royal Marines - dokonce se zkušenostmi z Afghánistánu a také Iráku, který získal několik významných ocenění. Mladší Simon se pak rozhodl věnovat naopak světu byznysu. A nejmladší sourozenec Charlie ve všech z nich vidí velký vzor stejně jako v Henrym. "Roli staršího bráchy bral vždycky velmi vážně, jako by to byla jeho občanská povinnost. Vždycky mi kryl záda. Pokud by si na mě někdo dovoloval, zavřel by mu pusu," svěřil se Charlie Cavill, jak silné má už od dětství pouto s hercem, uvedl server Mensjournal.

Přestože měl v bratrech příklad ohledně jejich služby vlasti a působení v armádě, rozhodl se zaměřit jiným směrem, filmovému průmyslu se zkrátka nevyhnul. Téměř šest let zastával vedoucí post ve firmě zaměřené na mediální produkci Promethean Productions Limited a v květnu letošního roku rozjel podnikání v oblasti výroby svíček – jakožto generální ředitel nové firmy Cavill & Wicks.

Vzájemná podoba je asi nejvíce zřejmá právě u Henryho a Charlieho. Navíc stejně tak jako hvězda kultovního Zaklínače od polského spisovatele Andrzeje Sapkowskiho (73), i jeho mladší bratr by se vyjímal na filmovém plátně a mohl by se stát jeho úspěšným pokračovatelem. Zatím má stále věk na to, aby mohl hereckou kariéru ještě klidně rozjet, a tak se uvidí v průběhu let, zda bude jednou chtít jít ve stopách slavného Henryho Cavilla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.