I 10 let po konci sportovní kariéry má postavu antického hrdiny. Roman Šebrle vystavil tělo bez trička na Zanzibaru

Roman Šebrle
Roman Šebrle
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 3. 2023

Moderátor a bývalý sportovec Roman Šebrle (48) se na sociální síti pochlubil fotografií z dovolené na Zanzibaru, na které ukázal vypracované svaly, a to navzdory tomu, že sportovní kariéru již ukončil před deseti lety. Bývalý desetibojař po rozvodu aktuálně prožívá šťastné období po boku nové partnerky Lenky Kovaříkové, se kterou se objevuje od loňského léta. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil psycholog Jeroným Klimeš (55) o tom, na co by si půvabná blondýnka měla raději dát pozor.

Sportovní kariéru ukončil olympijský vítěz v roce 2010 po sérii zdravotních potíží. Jeho novou životní náplní se poté stala dráha moderátora na televizní stanici Prima, kde nejprve moderoval hlavní zpravodajskou relaci a od roku 2020 se zde věnuje sportovnímu zpravodajství. I nyní se však Roman Šebrle udržuje fit a ve 48 letech vypadá perfektně, jak ukázal na fotografii z dovolené.

Volno si charismatický moderátor užívá na Zanzibaru, není přitom jasné, zda za teplem vyrazil sám, nebo po boku pohledné podnikatelky Lenky Kovaříkové, s níž navázal vztah loni v létě. Jeho nová láska není z mediální ani sportovní branže. Krásná maminka čtyř dcer podniká v oblasti výroby dortů.

V listopadu loňského roku potvrdil bývalý sportovec rozvod s matkou svých dvou dětí - Štěpána (20) a Kateřiny (17), manželkou Evou, se kterou strávil ve vztahu dlouhých 21 let. V poslední době přitom jeho manželství provázely skandály, kdy byl několikrát spatřen po boku neznámých žen v poměrně intimních situacích. Nějakou dobu mu jeho nyní již bývalá žena tyto úlety odpouštěla, nakonec však šla dvojice přece jen od sebe.

Protože je moderátor nyní již rozveden, v nové lásce mu nestojí nic v cestě. K tomu, zda ale dokáže být věrný budoucím partnerkám, se celkem jasně vyjádřil uznávaný psycholog Jeroným Klimeš, který se partnerskými vztahy zaobírá. "Statistické doporučení pro další ženy je, aby sázely na stabilitu. Kdo je děvkař, bude jím i dál. Může se to samozřejmě změnit v čase - okolo 60 nebo 70 let, také záleží na povaze dotyčné partnerky. Variací je moc," uvedl odborník.

Přelétavost je podle něj pro některé jedince úplně jako droga, se kterou nemůžou přestat. I proto je vztah s nimi pro partnerku velice obtížný a vyhlídky na změnu a zlepšení jsou téměř bez šance. "Záletníci jsou jako gambleři. Jde jim jen o úspěch, zážitek a vítězství. Lásku neočekávají, navíc nejsou vybíraví, berou kohokoli," popsal pro ŽivotvČesku.cz expert na mezilidské vztahy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.