I dnes se z něj podlamují ženám kolena. Tobias Moretti ze seriálu Komisař Rex je ve formě, závodí a nebojí se smrti

Herec Tobias Moretti
Herec Tobias Moretti
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 10. 2021

Na podzim roku 1994 se dostal na televizní obrazovky kriminální seriál Komisař Rex, v němž ztvárnil hlavní roli vrchního komisaře Richarda Mosera herec Tobias Moretti (62). Role ho proslavila a dostala do povědomí diváků, kteří si ho společně s policejním psem Rexem zamilovali. Od premiéry první epizody uplyne 10. listopadu už 27 let a představitel oblíbeného vyšetřovatele neztrácí šarm a charisma ani jako šedesátník.

Případy šéfa vídeňské kriminální policie a jeho věrného psího parťáka vnesly do seriálové tvorby devadesátých let svěží vítr. Rakouský herec, který je mimo jiné také nadaným hudebníkem a hraje hned na několik hudebních nástrojů, získal za svůj výkon v Komisaři Rexovi rovnou pět ocenění a nemalou fanouškovskou základnu.

Oblíbená dvojice německého ovčáka Rexe a jeho pána se však musela po třech letech přeci jen rozloučit, protože rodák z rakouské obce Gries am Brenner se rozhodl věnovat většinu času filmovým projektům a hlavně rodině – manželce a hobojistce Julii Wilhelmové a jejich třem dětem – dvěma dcerám, starší Antonii (23), desetileté Rose Cäcilii a synovi Lenzovi Valentinovi (21), o jejichž dospívání nechtěl přijít.

Vzhledem k tomu, že je i milovníkem rychlých aut a rád závodí, jeho manželka má o něj obavy, ale bezmezně ho podporuje. "Na dělání scén je příliš chytrá. Navíc by to nic neřešilo, moje rozhodnutí podpořila a ta důvěra je úžasná. Strach jsem ani nenechal se projevit, dá se říct, že jsem ho potlačil. Chci zvítězit, být napřed, ale strach samozřejmě znám. Smrti se však nebojím. Až zemřu, stanu se zase tím, kým jsem byl a vrátím se tam, odkud jsem přišel," řekl Tobias Moretti v rozhovoru pro německý deník Bild.

Sympatický Rakušan už oslavil 62. narozeniny a ve svém věku vypadá výborně. Jako by mu přibývající roky naopak přidávaly na šarmu a připomíná tím například svůdného elegána George Clooneyho (60), který je obdobným případem mužů, kteří stárnou s velkou grácií.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.