I letos Češi preferují klasických pět destinací, kam k moři. Mluvčí cestovky uvedla, že letos je nejlevnější Turecko a Bulharsko

Cestování - Ilustrační snímek
Cestování – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 6. 2023

Letní dovolená klepe na dveře. A hodně Čechů se těší. Někteří se rozhodli strávit nejteplejší měsíce v tuzemsku, jiní zase plánují vyrazit k moři. Roli však hraje i cena, protože ne každý si může dovolit výlet za hranice České republiky bez ohledu na to, jak moc to pocítí jeho peněženka. "Cenově se letos ze všech obvyklých destinací vyplatí nejvíce Turecko a Bulharsko," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí agentury Invia Jiřina Ekrt Jirušková.

V minulosti turistickou sezónu zásadně ovlivnila koronavirová epidemie. To už ale neplatí. V roce 2020 bylo cestování do zahraničí téměř nemožné. Na dovolenou k moři se oproti předchozím rokům vydalo jen minimum lidí. Rok 2021 byl pak výrazně lepší a především očkovaní jedinci se mohli v podstatě bez problémů vydat téměř kamkoliv. V loňském roce se situace značně změnila a o dovolené u moře byl extrémní zájem. A i když ČR prochází letos nelehkou ekonomickou situací, Čechy to od plánů odpočinout si u moře neodrazuje. Někteří ale shánějí dovolenou, která se jim cenově vyplatí.

"Letos Turecko a Bulharsko patří k nejlevnějším. Ve zmíněných destinacích, kde je čtyřhvězdičkový a pětihvězdičkový hotel, tak příkladem oproti tomu za stejné peníze ve Španělsku člověk sežene tříhvězdičkový," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Jiřina Ekrt Jirušková.

Podobně jako loni, tak i letos u Čechů převažuje »pětka« destinací, které z pohledu ceny a nabízených služeb patří k těm atraktivnějším. "Dlouhodobě jsou pro Čechy nejvyhledávanějšími destinacemi Turecko, Řecko, Egypt, Bulharsko a Tunisko," doplnila mluvčí CA Invia na dotaz redakce s tím, že Češi se alespoň podle dat cestovní agentury nejvíce na dovolené přepravují letecky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.