Identita Babišova útočníka odhalena. Osamělý senior, který o sobě dal vědět už dříve
Podle informací serveru iDNES.cz byl na pondělním předvolebním mítinku Andrej Babiš napaden jistým Vladislavem N. z Frýdecko-Místecka. Muž v seniorském věku se prý na svém Facebooku dlouhodobě a ostře vymezoval vůči předsedovi hnutí ANO i společnosti Agrofert. Jak vážné zranění lídr hnutí utrpěl, zjistila redakce ŽivotvČesku.cz od zdroje z jeho okolí.
Incident se stal v pondělí po 16. hodině na předvolebním setkání v obci Dobrá na Frýdecko-Místecku. Podle policie udeřil muž seniorského věku Babiše do hlavy francouzskou berlí, bezprostředně poté byl zadržen. Podle zjištění serveru iDNES.cz se útočník jmenuje Vladislav N. a pochází z nedaleké vesnice, kde k napadení došlo. Na sociální síti se dlouhodobě ostře vymezoval proti Babišovi a nejen proti němu.
Slovně napadal i současné opoziční strany. "Česká republika je finančně zatížena různými proruskými dezoláty, espéďáky, oživlými komunisty, estébáky a podobnými poblblíky," citoval server jeden z jeho komentářů na Facebooku.
Kritice neunikl ani bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS v souvislosti s bitcoinovou aférou. Vladislav N. na svém profilu uvedl: "Don Pablo s bradavicí kope kolem sebe: neuchránil svěřené miliardy vložené ruskými oligarchy do bitcoinů, ztratil nad nimi udělenou kontrolu, a nepomohla mu ani pětihodinová schovka před deštěm s tajnými estébáky v prosklené pražské restauraci," napsal útočník.
Podle informací z vyšetřování se Vladislav N. narodil v roce 1961. Ve svém životopise uvádí, že žije sám, není ženatý a v minulosti se dvakrát neúspěšně ucházel o post v komunálních volbách jako nezávislý kandidát.
Podle zjištění redakce ŽivotvČesku.cz Andrej Babiš utrpěl po pondělním napadení zranění v oblasti spánku. "Ledoval si to, měl tam hematom," sdělil redakci ŽivotvČesku.cz člověk, který s politikem krátce přišel do kontaktu.
Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.