Ilona Csáková v reakci na Zemana: Moje slova si špatně přečetl, přeji mu pevné zdraví, říká zpěvačka

Zpěvačka Ilona Csáková
Zpěvačka Ilona Csáková
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 10. 2020

Prezident Miloš Zeman promluvil v pátek večer k národu, a to v předem avizovaném vysílání. V projevu se zmínil mimo jiné o lidech, kteří patří mezi popírače koronaviru a odmítače roušek. V projevu hovořil o jisté zpěvačce, která v nedávné minulosti údajně prohlásila, že za koronavirus může Bill Gates. Podle veřejnosti je tou ženou Ilona Csáková. Zpěvačku jsme požádali, zda bude na prezidentova slova nějak reagovat.

"Musím říct, že prezident naší země si moje slova špatně přečetl. Já se nikde nevyjádřila, že za covid-19 může Bill Gates," řekla pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka, která ve svém vyjádření uvedla jinou myšlenku, než vyřkla hlava státu.

Fb se mě vždy ptá, když vám chci něco sdělit, co se mi honí hlavou? Tak já ti to tedy Facebooku povím. Nenechám si v...

Zveřejnil(a) Ilona Csáková dne Neděle 11. října 2020

Hlava státu ve svém projevu pronesla, že je nutné naslouchat pouze odborníkům, nikoliv konspirátorům, různým chirurgům a nebo zpěvákům a zpěvačkám, jako se nedávno dočetla, že virus na populaci seslal Bill Gates.

Populární zpěvačka naopak přes ŽivotvČesku.cz v reakci na slova prezidenta hlavu státu ubezpečila, že dbá současných opatření více, než je nutné. "Já nosím roušku. Celá moje rodina nosí roušku, dodržujeme hygienu a nevystavujeme se žádným hromadným akcím. Nechodíme ani do obchodních center. Nosím roušku i venku, když se potkávám s lidmi. Já a moje rodina tato nařízení dodržujeme, i když si o tom myslím své. Já nikdy nezpochybnila covid-19 a dodržuji všechna nařízení, která vláda mně a veřejnosti nařizuje," zdůraznila Ilona Csáková pro ŽivotvČesku.cz.

Prezidenta za jeho projev dokonce pochválila. "Já si myslím, že za poslední dobu to byl jediný pozitivní a povzbudivý projev od prezidenta, který zazněl. A přeji mu moc pevné zdraví," dodala zpěvačka.

Prezident kromě Ilony Csákové nepřímo mířil také na kardiochirurga Jana Pirka či stomatologa Romana Šmuclera, kteří s dalšími lékaři vyzvali v otevřeném dopise vládu, aby zmírnila původní restrikce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.