Ilona Csáková žádá veřejnost: Pro vládu jsme jen čísla v tabulkách. Nesmíme se nechat zotročit, apeluje

Ilona Csáková nesouhlasí s chováním vlády
Ilona Csáková nesouhlasí s chováním vlády
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 1. 2021

Zatímco na jaře při první vlně koronaviru Česko spojilo všechny síly a lidé se vzájemně pomáhali a snažili se překonat těžké chvíle společně, na začátku nového roku je situace zcela opačná. Národ je rozdělený a lidé podléhají strachu, zoufalství a nedůvěře vůči vládě, která chaoticky představuje krizový plán a zavádí vládní restrikce. Nesouhlas s chováním vlády této země projevila i zpěvačka Ilona Csáková (50), která mimo jiné nepatří ani mezi zastánkyně očkování.

Česko zažívá nelehké časy a ve společnosti zavládla ponurá nálada. Mnozí doufali v to, že se situace s novým rokem 2021 obrátí k lepšímu, ale zatím to tak vůbec nevypadá. Stav v zemi je jako na houpačce – když se něco v jednu chvíli zlepší, tu další se zase něco pokazí.

Lidem už dochází trpělivost a někteří dávají jasně najevo svůj nesouhlas se současným konáním vlády. I známé osobnosti začínají vyjadřovat, že už přetekl pohár trpělivosti. Jednou z nich je oblíbená zpěvačka Ilona Csáková, která se už v minulosti nedůvěřivě vyjádřila k vakcíně proti viru SARS-CoV-2.

"Domnívám se, že odborníci či pan ministr zdravotnictví by měli předložit či vyvrátit, zda vakcína má vedlejší účinky, o kterých se spekuluje. Nikdo dodnes vlastně neví, jaké vedlejší účinky, o kterých hovořili i propagátoři, jsou. Zkrátka mám pochyby o vakcíně, která je vytvořena za 8 měsíců, když takový proces trvá standardně několik let," řekla pro ŽivotvČesku.cz Ilona Csáková na začátku prosince s tím, že se nenechá očkovat, dokud nedostane odpovědi na své otázky.

Jsem máma, svobodný člověk, miluji naši zemi, a když to ještě systém dovolil, velmi ráda jsem Vám zpívala. ❤️🇨🇿 Věřte...

Zveřejnil(a) Ilona Csáková dne Úterý 26. ledna 2021

Aktuálně zveřejnila akci s názvem Jsme lidi, nás nevypnete a iniciovala k setkání 31. ledna na Václavském náměstí ve 14. hodin. Podle jejích slov je současné dění u nás jen manipulací vlády a politikům jde především o jejich vlastní zájmy. Brání Čechům v tom, aby důstojně žili.

"To, co se stalo na podzim loňského roku a děje se stále, je největší umírání v této zemi od 2. světové války. Poprvé od té doby v České republice poklesne průměrná doba dožití u nás," řekl v rozhovoru pro web Forum 24 prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka s tím, že zpochybňování a popírání není cestou, ale je třeba si uvědomit, že epidemie koronaviru vede k velkým ztrátám na životech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.