Iloně Csákové zrušili koncert kvůli politické kandidatuře. Překvapivě zareagovala Monika Trávníčková

Zpěvačka Ilona Csáková
Zpěvačka Ilona Csáková
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 7. 2021

Na politickou scénu chce vstoupit za Volný blok poslance Lubomíra Volného (48) zpěvačka Ilona Csáková (50), která kandiduje do Poslanecké sněmovny. Pořadatelé benefičního koncertu v Kyjově jí právě kvůli její politické účasti zrušili vystoupení, což vzbudilo rozporuplné názory. Monika Trávníčková (35), která organizuje také benefiční koncert na pomoc Moravě, kde má zpěvačka vystoupit, v její politické příslušnosti problém nevidí. "Myslím si, že by se to určitě nemělo spojovat – umění a politika. A hlavně by se to nemělo dávat do spojitosti s charitativním koncertem," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz.

Politika může mít na život umělce přirozeně vliv. Zpěvačka Ilona Csáková v průběhu epidemie koronaviru v Česku zastávala negativní postoj vůči očkování a veřejně dávala najevo svůj nesouhlas s konáním vlády. Vystoupila také na demonstracích podporujících poslance Lubomíra Volného, za jehož Volný blok se dokonce rozhodla kandidovat do Sněmovny. Ale každá mince má dvě strany, a tak se její politická angažovanost stala trnem v oku pořadatelů charitativního koncertu v Kyjově na pomoc obětem zasaženým tornádem na jižní Moravě.

"Děkujeme paní Iloně Csákové za ochotu vystoupit na akci Benefiční koncert na podporu obětí ničivého tornáda. Bohužel z důvodu oznámené kandidatury paní Ilony Csákové do parlamentních voleb se její vystoupení na této apolitické akci nemůže uskutečnit," uvedlo Městské kulturní středisko v Kyjově na svém facebookovém profilu.

Ilona Csáková má být jednou z hvězd dalšího benefičního koncertu, který produkčně zastřešuje Monika Trávníčková, manželka filmového prince Pavla Trávníčka (70). Jde o koncert pro tornádem zasaženou Moravu, který proběhne ve středu večer v Mikulčicích. Podle ní by kandidatura zpěvačky do Sněmovny neměla být součástí řešení její umělecké dráhy.

"Myslím si, že by se to určitě nemělo spojovat – umění a politika. A hlavně by se to nemělo dávat do spojitosti s charitativním koncertem, který je vlastně věnován Mikulčicím zasaženým tornádem a především také obyvatelce, která tragicky zahynula a pocházela odtud. Oslovila jsem umělce, kteří rádi vystoupí bez nároku na honorář ve svém volném čase a jsem názoru, že by se to ve spojitosti s politikou opravdu nemělo plést. Jsem moc ráda, že Ilona Csáková vystoupí stejně jako ostatní umělci – Jaroslav Svěcený, Standa Hložek nebo Martin Chodúr a řada dalších. Podařilo se nám skloubit žánry od rocku, popu, přes klasiku až k lidové muzice. Diváky čeká pestrý koncert a doufám, že účast dnes v 19 hodin bude hojná a vyjde nám počasí. Moc se těším," řekla Monika Trávníčková pro ŽivotvČesku.cz a dodala:

"Myslím si, že pomoc je namístě a budu v tom i nadále pokračovat. Začala jsem už v době covidu a je důležité, abychom si jako národ pomáhali."

Zpěvačka Ilona Csáková (50), která na sociálních sítích vystupuje v poslední době zejména ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.