Imhotep z filmové Mumie je dnes k nepoznání. Zestárl a má dnes vlasy. Arnold Vosloo promluvil o životě herce

Herec Arnold Vosloo
Herec Arnold Vosloo
Foto: Profimedia.cz

Film Mumie a jeho pokračování s názvem Mumie se vrací patří mezi kladně hodnocené snímky svého žánru. Nedílnou součástí těchto počinů je Arnold Vosloo (58), který si zahrál vzkříšeného egyptského kněze Imhotepa, jež vraždil pro lásku k princezně. V této roli ho publikum poznalo jako svalnatého a holohlavého, s věkem ale o svou formu přišel. Navíc jeho hlavu dnes zdobí vlasová pokrývka. Z Hollywoodu nicméně utekl, jak sám říká, jeho kouzlo rychle vyprchalo.

Arnold Vosloo je světu známý hlavně jako Imhotep z filmu Mumie, ovšem ve své vlasti, Jihoafrické republice, byl slavný dávno předtím, než si Imhotepa vůbec zahrál. Když pak utekl do Hollywoodu, kde se mu podařilo prorazit, bláhově si myslel, že ho čeká zářná kariéra.

Představitel vzkříšeného zabijáckého kněžího si zahrál v celé řadě filmů a seriálů, ale úspěch, který očekával, nepřišel. Proto se po letech v Americe rozhodl, že uteče alespoň na čas zpět do své rodné země. "USA není centrem kinematografie a filmového dění,“ řekl v rozhovoru pro magazín Stage and Screen.

I přes úspěch v Mumii a jejím pokračování si musel Vosloo každou další roli tvrdě vydřít. "Hollywood zní úžasně a skutečně takový je, ale asi jen 5 vteřin. Pak jde o boj, musíte předbíhat všechny ostatní, být stále lepší než někdo jiný,“ popsal charismatický herec.

V Jihoafrické republice natočil Arnold Vosloo v roce 2019 film Griekwastad a práce v Americe už ho neláká. "Když jsem se vrátil domů, došlo mi, že na mě v USA asi už nic nečeká, ani nemám motivaci tam něco rozjíždět. Nevím, co mi v mém věku ještě kariéra nabídne, ale doufám, že toho budu víc točit doma,“ prozradil herec, kterému se během let v Hollywoodu stýskalo hlavně po jeho sestře Nadie, která zůstala ve vlasti.

Mladý talentům nedoporučuje, aby se vydali do velkého světa v USA, naopak jim radí, aby se prosadili doma. "Vím, že se mi to lehce řekne, když jsem hollywoodského úspěchu sám dosáhl, ale zůstaňte, kde jste a dělejte jméno filmovému průmyslu doma,“ poradil svým příznivcům herec, který si po letech uvědomil, že nejlépe se mu daří tam, kde se narodil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.