Instagramová zombie Angelina Jolie se nakazila koronavirem. Je závislá na plicním ventilátoru

Sahar Tabarová
Sahar Tabarová
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 4. 2020

Známá instagramová hvězda Sahar Tabar, jejíž pravé jméno je Fatima Khishwand, a v Íránu nechvalně známá jako zombie Angelina Jolie, byla pozitivně testována na koronavirus, který způsobuje onemocnění COVID-19.

Advokát ženy, která v minulosti podstoupila údajně až 50 plastických operací, potvrdil spekulace, že byla nakažena ve vězení v hlavním městě Teheránu.

Dále médiím uvedl, že Sahar Tebr nebyla transportována do nemocnice Sina kvůli léčbě poté, co se její zdravotní stav výrazně zhoršil. Aktuálně je ve vězení na plicní ventilaci. „Je pro nás nepřijatelné, aby Sahar Tebr, která nyní bojuje s koronavirovou infekcí byla dále ve špatných podmínkách ve vazbě," uvedl její advokát.

Právníkova kritika

Právní zástupce kritizoval, že na základě propuknutí koronaviru v prostorách vězení nebyla řada vězňů pod lékařským dohledem.

Sahar Tabar je jednou ze slavných osobností na Instagramu - aplikace sociálních médií, která jako jediná v Íránu není zakázána. V září 2019 byla zatčena za obvinění z urážky posvátnosti a neúcty k islámu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.