Reklama:

Intimní zpověď Veroniky Žilkové o tom, jak přišla o Menzelovo dítě. Herečka řekla, proč bolestivé tajemství muselo ven

Jiří Menzel a Veronika Žilková
Jiří Menzel a Veronika Žilková
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 12. 2021

Poměrně klidné vody českého šoubyznysu pořádně rozčeřila herečka Veronika Žilková (60), která se rozhodla v knižní zpovědi zavzpomínat na dobu, kdy čekala miminko s oscarovým režisérem Jiřím Menzelem (†82). Před novým životem ale nakonec dala přednost ukončení těhotenství. "Já mám pocit, že se všichni zbláznili z jedné věty, která je 40 let stará," uvedla vynikající herečka pro ŽivotvČesku.cz, když hodnotila mediální zájem o silný příběh.

Reklama:

Pod citlivým a chápavým vedením zkušeného spisovatele Petra Macka (40) vznikla kniha s názvem Dělte dvěma, o kterou budou mít velký zájem zejména ti čtenáři, kteří se rádi udivují či pohoršují nad životy slavných českých hereček. Veronika Žilková se rozhodla v knize odkrýt řadu neznámých kapitol svého života a mimo jiné také zavzpomínala na období, kdy se bláznivě zamilovala do režiséra Jiřího Menzela.

Reklama:

"Prachsprostě mě sbalil na karlovarském filmovém festivalu. Oslovil mě a začal do mě hučet. Není tajemstvím, že svou péčí zahrnoval řadu hereček. Chvíli jsem si myslela, že jsem jediná. Říkal mi Pampeliško, vozil mě tou svou sierrou a já byla absolutně šíleně zamilovaná. V té době, kdy se mi rozpadalo manželství, měla jsem pracovní krizi a malé dítě, to mě pro byla taková snová bublina. Já věděla, že Menzel má holek víc. Navíc jsem byla děsně spálená životem. Také jsem nechtěla dalším otěhotněním riskovat, že zase ztratím veškerou práci," popsala herečka své myšlenkové pochody, které ji v minulosti dovedly k rozhodnutí, že miminko na tento svět přivést nechce. "Potrat pro mě byl rozvodem s Bohem. Od té doby jsem už nikdy neměla ten klidný pocit, že se o mě Bůh stará a že jsem hodná holka. Stala jsem se vyvrhelem v hodnotách, které jsem si sama určila," otevřela Veronika Žilková své mnohovrstevnaté nitro v emotivní knižní zpovědi.

Redakce ŽivotvČesku.cz populární herečku v pondělí zastihla na výletu v Paříži. Veronika Žilková do telefonu uvedla, že pro novináře bude k dispozici v úterý. Obrovský zájem novinářů ale ženu, která zazářila například v seriálu My všichni školou povinní z roku 1984, přiměl k tomu, že další pasáže z knihy již rozebírat nechce. Veronika Žilková odmítla nakonec hovořit i o tom, jak prožívá advent s tím, že se chce ohledně rozhovorů na čas stáhnout.

"Během hodiny jste sedmý novinář, se kterým mluvím. Já netušila, že bulvár vytáhl něco z mé knížky a od té chvíle mi všichni volají... Já se nebudu bavit o něčem, co jsem napsala ve své knize. Nezlobte se, ale knížka má mít nějaké tajemství. Když lidé chtějí vědět něco více, ať si přečtou knihu. Já nechci říkat nic víc a moc mě mrzí, co udělal bulvár, když vytáhli jednu větu bez souvislostí. Volala mi Prima, volala Nova, volaly televize, já mám pocit, že se všichni zbláznili z jedné věty, která je 40 let stará," uvedla Veronika Žilková pro ŽivotvČesku.cz a na hlase bylo poznat, že nečekala, jak velký zájem vzpomínka na těhotenství s oscarovým režisérem může vyvolat.

Současná manželka diplomata Martina Stropnického (64) v knize popsala těžkou volbu mezi umělým přerušením těhotenství a nadějí na život, o kterou nakonec Menzelův potomek přišel. Herečka přemítala, zda by dítě dokázalo Menzela připoutat k rodinnému krbu, nebo by dál zůstal svéhlavým bonviánem, který umí vychutnávat krásy života i po boku jiných slečen a dam. Úvahy nakonec uťala interrupce. Pro ŽivotvČesku.cz herečka také vysvětlila, že knihu si chtěla nadělit k 60. narozeninám a rozhodně nesleduje, zda je o její intimní zpověď zájem.

"Já jsem něco udělala ke svým šedesátinám a tím to pro mě zhaslo, už se vůbec nechci o té knížce bavit. Je mi úplně jedno, jak se ta kniha prodává, žádný zisk z prodeje nemám, takže je mi to fakt fuk," dodala herečka pro ŽivotvČesku.cz svou typickou ráznou dikcí.

Miminka, jehož tatínkem měl být Jiří Menzel, se tedy vzdala, ale další děti sympatické blondýnce do života vstoupily. Veronika Žilková má celkem šest dětí. Agátu (36), Kordulku (16), Cyrila (32), Vincenta (24) a dva adoptované potomky, Markétu (34) a Honzu (29).

Kdo je autor knihy Petr Macek:

Petr Macek je přední český novinář, spisovatel a scenárista. S herečkou Ivou Janžurovou, režisérem Václavem Vorlíčkem, jazzmanem Laďou Kerndlem či zpěvačkou Helenou Vondráčkovou sepsal autorizované biografie. Prosadil se také jako autor komiksů Dechberoucí zázrak či Pérák a Jantarová komnata. V angličtině u vydavatelství MX Publishing vyšla Mackovi detektivka Dobře vychlazená pomsta, která pojednává o dobrodružství Sherlocka Holmese.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: