Ioálos ze seriálu Herkules slaví 64 let. Michael Hurst šel z blond kadeří dohola, nechal si narůst vousy a je k nepoznání

Michael Hurst (vlevo) s Kevinem Sorbem v seriálu Herkules
Michael Hurst (vlevo) s Kevinem Sorbem v seriálu Herkules
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 9. 2021

V polovině devadesátých let si získal srdce televizních diváků fantasy seriál Herkules, který je přenesl do dob řeckých bájí a vyprávěl osudy udatného syna vládce Olympu Dia. Vedle Kevina Sorba (62), jenž ztvárnil hlavní roli, se v seriálu objevil také herec Michael Hurst – představitel jeho věrného přítele Ioálose. Právě 20. září slaví sympatický Brit 64. narozeniny a od premiéry seriálu prošel výraznou proměnou.

V lednu 1995 spatřila světlo světa první epizoda seriálu Herkules, který se stal kultovním fantasy počinem »devadesátek« a diváckou oblibu neztrácí dodnes. Statnému Kevinu Sorbovi zdatně sekundoval jeho seriálový parťák Ioálos v hereckém podání Michaela Hursta, který ztvárnil drzého, vtipného a odvážného přítele. Jeho postava si získala obrovské množství fanoušků a pro zkušeného divadelníka, režiséra a také spisovatele představovala životní roli. Ani vedle 191 centimetrů vysokého Sorba se o 23 centimetrů menší Brit rozhodně neztratil.

Na place nebyla během natáčení šesti řad a celkem 111 dílů nouze o dramatické momenty a nehody, které k filmování zkrátka patří. "Praštil jsem Kevina (Kevina Sorba, představitele Herkula, pozn. red) mečem do hlavy. Měl kvůli tomu devět stehů, jo devět. Viděl jsem ten záběr, který byl pak samozřejmě upravený. V té době nám dali skutečné kovové meče – blázni," zavzpomínal Michael Hurst v rozhovoru pro server Whoosh.org.

V pondělí 20. září slaví rodák z Lancashire na severozápadě Anglie již 64. narozeniny a za 26 let od premiéry fantasy televizního hitu se přirozeně změnil. Pro mnohé je nyní možná k nepoznání, protože kdysi kudrnatý blonďák shodil vlasy a také si nechal narůst vousy. Přes vrásky, které mu přibyly ve tváři, však zůstane v povědomí diváků vždy sympatickým Ioálosem z oblíbených mytologických příběhů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.