Itálie chce české turisty. Mluvčí popsala, proč je lepší letos nejezdit na dovolenou na vlastní pěst

Itálie
Itálie
Foto: Pixabay.com
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 5. 2021

Itálie je jednou z oblíbených dovolenkových destinací Čechů. Stejně jako do Chorvatska, i do této země je možné dojet autem, navíc v polovině května hodlá otevřít hranice turistům. Nehodlá navíc čekat na finální podobu celoevropského covidpasu. Letos se ale mnohem víc než na vlastní pěst vyplatí jet na dovolenou pod taktovkou cestovní kanceláře. "V této době bych rozhodně doporučila cestovat organizovaně s cestovní kanceláří. Přeci jen nad vámi někdo drží ochrannou ruku a se vším vám pomůže," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Ani pandemie koronaviru Čechy neodrazuje od cestování, mnozí už mají na léto koupené zájezdy. Na dovolenou do Chorvatska či Itálie se ale často vydávají takzvaně na vlastní pěst autem. Itálie se už v polovině května chystá otevřít hranice turistům, v letošním roce ale bude lepší na dovolenou do této země jet organizovaně.

Italský premiér Mario Draghi uvedl, že země začne vydávat vlastní zelené pasy, jak už učinily i některé jiné oblíbené dovolenkové destinace. Čekání na celoevropský covidpas totiž mnohým připadá dlouhé. Podoba zeleného pasu nebyla upřesněna, ale cizinci se budou moci prokázat i negativním testem nebo potvrzením o prodělání nemoci covid-19.

V tuto chvíli je dovolená v Itálii téměř nemožná. Kdo přijede, musí se prokázat negativním testem a nastoupit do povinné pětidenní karantény, po které test zopakuje. Roušky jsou také stále povinné ve vnitřních i venkovních prostorách a navíc platí zákaz vycházení v čase mezi 22. a 5. hodinou.

"Mometálně je v Itálii stále nouzový stav. Po příjezdu musíte být v pětidenní karanténě," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Nouzový stav byl v zemi prodloužen do konce července, země je ale připravená turisty přivítat a dbát na jejich bezpečnost právě zelenými pasy, prokázáním o prodělání covidu či negativními testy.

Pandemie koronaviru zřejmě nebude mít na letošní letní sezónu tak velký dopad, jak se předpokládalo. Opatrnost je přesto na místě a jet na dovolenou po vlastní ose se nemusí vyplatit.

"V této době bych rozhodně doporučila cestovat organizovaně s cestovní kanceláří. Přeci jen nad vámi někdo drží ochrannou ruku a se vším vám pomůže, krom toho cestovní kanceláře přicházejí s různými výhodami, aby člověk při nákupu letní dovolené vlastně nic neriskoval. Například zdarma výměnu termínu nebo destinace ještě pár dní před odletem. Všem bych doporučila naše speciální připojištění, jednorázově za 320 Kč po Evropě a 650 Kč po světě. Kryje vám léčebné výlohy spojené s covidem, náhradní dopravu do ČR, ubytování v karanténě a také storno zájezdu, kdybyste covidem onemocněli před odletem," doplnila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí CA Invia Andrea Řezníčková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.