Ivan Bartoš prozradil, jak se připravuje na volby a s čím Piráti letos chtějí porazit hnutí Andreje Babiše

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Foto: se souhlasem Ivana Bartoše

Hnutí ANO ztratilo podle jednoho z posledních volebních modelu na konci března - výzkumné agentury Median - pozici lídra. Na jeho místo se dostala koalice Pirátů a STAN, která by volby vyhrála se ziskem 27,5 procenta hlasů. ANO by získalo 24,5 procenta hlasů, preference mu proti únoru klesly o dva procentní body. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil předseda Ivan Bartoš (41), který by v případě volebního úspěchu nahradil na postu předsedy vlády Andreje Babiše (66). "Spolu se Starosty máme jasnou vizi a plán pro budoucnost, jak nejen vyvést zemi z potíží, ale posunout ji konečně do 21. století, aby opravdu prosperovala a těžili z toho všichni občané bez výjimky," nastínil svou vizi muž, který je zejména díky své výřečnosti a vlasové vizáži nepřehlédnutelný.

Prezident republiky vyhlásil na dny 8. a 9. října 2021 volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky rozhodnutím publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 611/2020 Sb. A i když se může zdát, že ještě zbývá mnoho času, není tomu tak.

"V současné době odborné týmy obou stran pracují na cca 80 sdílených programových bodech dotýkajících se zásadních oblastí jako je ekonomika, spravedlnost, školství, zdravotnictví, doprava, ekologie, ale i mnohých dalších. Pro nás je nyní nejklíčovější pomoci lidem a firmám z krize, dát do pořádku veřejné finance, umožnit malým a středním podnikatelům postavit se zase na vlastní nohy, podporovat inovace i vzdělávání a vyšetřit neprůhledné státní zakázky z období pandemie. Nezapomínáme ani na dlouho opomíjené problémy jako exekuce, dostupnost bydlení, nerovnost regionů, personálně oslabené zdravotnictví, citlivější ochranu krajiny i vody a další. O jejich řešení se intenzivně snažíme nejen během tohoto volebního období, ale chceme tak konat i ve vládním angažmá po volbách, když k tomu dostaneme šanci. V jednotlivých krajích máme už vesměs sestavenou celou kandidátku. Věřím, že se nám povedlo vybrat opravdu kompetentní kandidáty, kteří mají smyslupné vize, jak chtějí ve Sněmovně pomoci téhle zemi," vyjmenoval pro ŽivotvČesku.cz Ivan Bartoš s tím, že velkou přidanou hodnotu vidí i ve spojení se Starosty, kde se kombinuje pirátská energie i drive a jejich lokální zkušenost.

V případě, že by se v současnosti konaly volby do Poslanecké sněmovny, hnutí ANO by skonči...

"Podle řady průzkumů naše podpora mezi voliči setrvale roste. Toho si nejen velice vážíme, ale hlavně to bereme jako velký závazek. Průzkumy se nicméně mohou měnit, co za člověkem zůstává jsou výsledky jeho práce. Jsem proto hrozně rád, že se nám povedlo i z opozice po dlouhodobém úsilí protlačit například ošetřovné a kompenzační bonus pro dohodáře, odklad 3. a 4. vlny EET, stopku diskriminace maloobchodu, testování pro firmy a další věci z našeho plánu Za pět dvanáct, pandemický zákon, zjednodušení dokládání nároku na příspěvek na bydlení i přídavku na dítě, zprůhlednění veřejných zakázek pomocí elektronického stavebního deníku a řadu dalšího. Pro nás je skutečně nyní nejdůležitější v započaté práci pokračovat, pomoci lidem a firmám z krize a zároveň s experty sestavit jasný plán, jak posunut zemi po volbách dál," dodal pro ŽivotvČesku.cz o koaliční vizi Ivan Bartoš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.