Ivan Bartoš s manželkou Lydií slaví přesně 17. listopadu osm let od svatby. Ministr se pochlubil snímky ze svého velkého dne

Ivan Bartoš si svou manželku bral 17. listopadu 2015
Ivan Bartoš si svou manželku bral 17. listopadu 2015
Foto: Se svolením Ivana Bartoše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 11. 2023

V pátek - přesně 17. listopadu - je to osm let, kdy ministr a lídr Pirátů Ivan Bartoš vstoupil do manželství s půvabnou Lydií Frankou Bartošovou. Politik pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že jeho život je naplněný - našel totiž osudovou ženu, se kterou si výročí sametové revoluce připomíná trochu jinak než ostatní. A to kvůli tomu, že v roce 2015 si řekli své »ano« v husitském kostele sv. Václava na Zderaze.

"V tento veliký - světový, národní i osobní sváteční den se vždy zastavím, ohlédnu se a zalistuji i v digitálních albech… a říkám si, jak jsem vděčnej za vše dobré, co život člověku přinese, a jaké je štěstí, když na to špatné, protože to je jeho nedílnou součastí, není sám. Dnes máme s Lydie Franka Bartošová osm let výročí od svatby," napsal pro ŽivotvČesku.cz ministr Ivan Bartoš ohledně dotazu redakce, jak si osm let ve svazku manželském užívá a jaký vzkaz má pro svou osudovou ženu.

Manželka politika pro ŽivotvČesku.cz v minulosti prozradila, že pomyslná jiskra nepřeskočila hned. Na začátku vztahu dokonce Bartoš ani neuvažoval o společném potomkovi, a to z důvodu, že si velmi rozuměl s dcerou Lydie - Amelií, kterou má z předchozího manželství. Jenže vše je dnes jinak. Bartoš s manželkou vychovávají roztomilého tříletého syna Bertrama.

"Před osmi lety na Národní třídě a následně v Kostele svatého Václava na Zderaze stala se pro mě také jedna důležitá věc. V mém životě asi nejzásadnější. Spojili jsme naše životní cesty před svědky i Bohem s Lydie Franka Bartošová. Od té doby se stala spousta věcí ve světě okolo nás i v nás samých. Nejen v datum výročí svatby, ale každý den, ať radostný či smutný, si uvědomuji, jaké štěstí mne potkalo, že spolu stojíme bok po boku i to, že můžeme žít, pracovat i radovat se s lidmi a přáteli okolo nás. Za to děkuji," doplnil pro ŽivotvČesku.cz Bartoš a dodal směrem k manželce: "Kamkoli půjdeš, půjdu. – Kdekoli zůstaneš, zůstanu. Tvůj lid bude mým lidem – a tvůj Bůh mým Bohem. – Ať se mnou Hospodin naloží jakkoliv, – rozdělí nás od sebe jen smrt."

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.