Ivan Bartoš se ostře pustil do premiéra Andreje Babiše. Stydím se za něj, je to hulvát, rozlítil se

Ivan Bartoš a premiér Andrej Babiš
Ivan Bartoš a premiér Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 11. 2020

Andrej Babiš se ve Sněmovně během čtvrteční interpelace několikrát pořádně rozlítil. Nevybíravě se pustil do poslankyně Olgy Richterové (Piráti), která se tázala na zveřejňování dat o úmrtích lidí s covidem-19. Babiš o ní řekl, že je »skutečně nechutná«. Dále Babiše rozčaroval i dotaz na otravu ryb v řece Bečva. Opoziční politiky nařkl z účelových lží a poslanci ODS Stanislavu Blahovi doporučil, aby si nechal změřit IQ. U poslance Františka Kopřivy (Piráti) se pak rozlítil kvůli dotazu na střet zájmů a nový dopis z Bruselu od Evropské komise. K nestandardnímu jednání premiéra se pro ŽivotvČesku.cz vyjádřil Ivan Bartoš (Piráti), který ho označil za hulváta.

"Premiér Babiš začal chodit na interpelace, což je chvályhodné. Nicméně nepochopil, na rozdíl od jiných ministrů, že na nich poslanci pokládají otázky a on má na ně odpovídat. To, co však předvedl ve Sněmovně dnes směrem k poslankyni Richterové, daleko předčilo jeho dřívější sprosté útoky na poslankyni Kovářovou ze STAN z minulých období. Věcnost, elementární pokora k práci jiných, ale i obyčejná mezilidská slušnost dávno nejsou břehy, kde se premiér Babiš pohybuje," v úvodu uvedl Bartoš, který je chováním premiéra pohoršen.

Klidný člověk by vzkázal premiérovi Babišovi za jeho dnešní vystoupení ve sněmovně, že “karma je zdarma”. Ale to by se...

Zveřejnil(a) Ivan Bartos dne Čtvrtek 12. listopadu 2020

"Pirátská 1. místopředsedkyně, která v době 1. a 2. vlny propojila v rámci své práce datové vědce, odborníky na testování a stála za třeba i za iniciativou Data Vědcům, i díky které UZIS a další instituce začaly poskytovat data vědcům i veřejnosti, se dnes opět velmi i věcně a slušně ptala pana premiéra Babiše, zda nemá v plánu, jak začalo zaznívat od některých poslanců, pana Duška a proběhlo to i médii, přestat zveřejňovat data o covidu. Zejména se jedná o informace o lidských obětech této zákeřné choroby. Bohužel je Česká republika v počtu zemřelých pacientů s COVID-19 na prvních místech na světě. Ostatně právě Andrej Babiš toto číslo používal velmi rád, když ohlásil, že boj jsme vyhráli, on zachránil národ a veškeré výhrady o nutnosti příprav na druhou vlnu jsou jen kecy a strašení opozice. Čísla se již nyní premiérovi nehodí do jeho příběhu. Před významným nárůstem počtu mrtvých v druhé vlně jsme s Piráty varovali v plánu na zvládnutí pandemie Budoucnost řešíme teď, skrze konkrétní úkoly, které schválila z naši iniciativy i sněmovna a následně apelovali na premiéra již od poloviny léta. Tato závažná věc by neměla být součástí PR hrátek premiéra Babiše a této vlády," pokračoval Bartoš, který poukázal, že Olga Richterová se od premiéra dozvěděla, že je nechutná a že ji čísla mrtvých dokonce těší.

"Olga Richterova nebyla dnes jediným cílem Babišova svalování viny a nevybíravém osobnímu napadání poslanců, ostatně ho za to několikrát předsedající musel napomínat. Chtěl bych panu premiérovi připomenou, že bagatelizaci lidských neštěstí jsme slyšeli historicky zejména od něj, když se snažil situaci zlehčovat, ačkoliv odborníci i z jeho vlády bili na poplach již před krajskými volbami. Lidé nezapomínají. Nezapomínají ani i to, že jeho zásahy z hora, ignorace odborných rad jeho vlastních týmů, přivedly zemi k druhému lockdownu a jsou přímou příčinou zbytečné ztráty lidských životů dnes," dodal Bartoš s tím, že premiér je hulvát, a to nejen ve věci mluvy o svých oponentech , ale i koaličních partnerech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.