Ivan Bartoš ukázal své bydlení. Život v pronájmu s nádechem první republiky, kde se neřeší design

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Foto: Archiv Ivana Bartoše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 2. 2021

Papalášké manýry? To rozhodně u Ivana Bartoše (40) nelze čekat nejen v jeho politické kariéře, ve které sází, jak sám říká, na férovost a naslouchání druhým lidem, ale také v jeho domácnosti. Pro ŽivotvČesku.cz ukázal svůj útulný domov, ve kterém žije s manželkou Lydií Frankou (38), dcerou Amélií a synem Bertramem. "Žijeme v pronajatém bytě nedaleko centra Prahy. V bytě máme hodně »artefaktů« z našeho života," popsal skromný design, který se rozhodně liší od bydlení některých jeho kolegů ze Sněmovny.

V bytě, který má předseda Pirátů již několik let pronajatý, panuje velmi přátelská atmosféra. Vše má své místo, jasnou logiku a čistota hraje absolutní prim. Zajímavostí rozhodně je, že některé kousky nábytku mají historii sahající až do první republiky.

"Máme s manželkou rádi věci, které mají patinu, ono třeba staré stylové křeslo vyjde v bazaru levněji, než nové z domu nábytku. Když jsme zde začali bydlet, prostě jsme sestehovali vybavení dvou malých domácností, něco vyměnili, něco dokoupili a co jsme měli navíc, jsme dali přátelům," popsal v úvodu pro ŽivotvČeskuc.cz politik svůj domov.

"Baví mě, když třeba někdo z přátel dá na Facebook, že se zbavuje gauče, tak ho vezmeme a válendu, kterou má nahradit gauč, pošleme do oběhu dál. Teď takto rotují věci na odrůstajícího syna Bertíka. V bytě máme hodně »artefaktů« z našeho života, věci týkající se hudby, plakáty z kampaní, knížky na výstavce a do toho všeho momentálně roztahané hračky a věci denní potřeby k miminku, který už leze z pokoje do pokoje. Takže zaslepujeme a oblepujeme ostré hrany," vysvětlil Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz, že život v bytě, který má své nezaměnitelné kouzlo, má svou jasně danou logiku v souvislosti s vybavením.

Moderní prvky domácnosti jsou u Bartošových poskrovnu. Pokud tomu tak ale je, mají stoprocentní využití. A to zejména pokud jde o třídění odpadu, nebo politikově zálibě v pěstění zeleniny.

"Důsledně třídím odpad a na rostlinný bio odpad mám už 2 roky vermikompostér. Tzv. žížalí šťávu pak vozím na komunitní zahradu Pastvina na hnojení a rozložený odpad dávám ke kytkám, pod chilli papričky, které přes sezónu amatérsky pěstuju, nebo pod rajčata na společný balkon, co je v mezipatře na chodbě, ale letos chytila nějakou plíseň," dodal šéf pirátské strany pro ŽivotvČesku.cz. A jak to u Ivana Bartoše vypadá? Podívejte se do fotogalerie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.