Ivan Bartoš v ostré kritice Andreje Babiše: V létě zahlásil, že vir porazil, teď straší lockdownem

Ivan Bartoš a premiér Andrej Babiš
Ivan Bartoš a premiér Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 10. 2020

Podle opozičních předáků vládní kabinet premiéra Andreje Babiše nezvládá současný vývoj epidemie. Česko se žene do černého scénáře, předseda vlády dokonce pohrozil takzvaným lockdownem - tedy plošnou karanténou. Řada lidí žije v obavách, jak takovou situaci ekonomicky zvládne. Předseda Pirátů Ivan Bartoš žasne, v jakém chaosu se Česko v posledních dnech ocitlo.

Bartoš nešetří kritikou, která vzniká z toho, že Česká republika se dostala na špičku v žebříčku zemí, které si s epidemií neumí poradit. Aktuálně se čeká, jaká další opatření vláda zavede. Už v pátek premiér Andrej Babiš upozornil na možnost, že život v Česku se může zcela zastavit, a to s ohledem na ekonomiku.

"Cesta k lockdownu je výsledkem katastrofického postupu vlády v letních měsících, kde se na vše doslova vykašlala. Premiér Andrej Babiš zahlásil v létě, že vir porazil a že jde vyřešit rakovinu. Všechny označil za strašpytle, nakopl opozici a začal řešit krajské volby raději než příchod druhé vlny. Pět měsíců říkáme, co se má dělat v souladu s názory skutečných odborníků," řekl předseda pirátské strany pro ŽivotvČesku.cz.

Podle Bartoše v Česku dochází k totálnímu chaosu. Vláda představuje týden co týden nová opatření, která postrádají efektivitu v boji s epidemií.

"Chaos pokračuje i nyní, kdy vláda vyhlašuje nová a nová omezení prakticky každý týden. Lidé vládě nevěří a vláda není schopna si tuto důvěru získat. Stačilo v první řadě, aby přiznat osobní chybu, neházel vinu na lidi, ukázal a jasně vysvětlil, jaké je riziko zahlcení zdravotního systému, protože to je právě to riziko, kterému Česká republika čelí," dodal pro ŽivotvČesku.cz Bartoš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.