Ivan Jonák trávil divoké noci s herečkou z filmů pro dospělé. Lady Dee řekla, co na ní diskotékový král nejvíce obdivoval

Ivan Jonák
Ivan Jonák
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 1. 2022

Detektivní minisérie České televize Devadesátky dala zavzpomínat na krále diskoték Ivana Jonáka (†59), kterého dokonale ztvárnil herec Michal Novotný (42). Na jednoho z bossů pražského podsvětí má osobní vzpomínky Lady Dee (25), kterou znají diváci lechtivých filmů. "Myslím si, že Ivan Jonák mě opravdu měl rád," řekla pro ŽivotvČesku.cz žena, jejíž občanské jméno je Drahomíra Jůzová.

Ivan Jonák nikdy nevypadal jako sadistický hrdlořez, spíše připomínal rozšafného kolotočáře, který s širokým úsměvem zve kamarády na panáka. Přesto byl v roce 2001 odsouzen na 18 let za objednání vraždy své manželky Ludviky (†34).

Odvolací soud mu v roce 2002 snížil trest na 12 let. Z výkonu trestu byl propuštěn 28. dubna 2014, první kroky vedly na hřbitov, zavražděné manželce nesl květinu na hrob. Podíl na její vraždě do posledních minut svého života odmítal.

Když Jonák odseděl svůj trest, tak měl velké plány, chtěl vzkřísit slávu Discolandu Sylvie a po boku mladých žen si užíval znovu nabytou svobodu. Společnost mu dělala tehdy sotva plnoletá pornoherečka Drahomíra Jůzová, která do branže pro dospělé vstoupila pod přezdívkou Lady Dee.

"Já vím, na co se chcete zeptat. Tak rovnou říkám, že s Ivanem jsem nic neměla. Je tedy pravda, že ale pořád říkal, že mám nádherné nohy," usmála se Lady Dee, když pro ŽivotvČesku.cz vzpomínala na divoké večírky s výraznou postavou 90. let, kterou v seriálu Devadesátky ztvárnil Michal Novotný.

Po 666 dnech na svobodě Ivan Jonák odešel před boží soud. Osamocen a bez majetku zemřel v bytě v pražských Kobylisích na zdravotní komplikace spojené s cukrovkou. Na pohřbu v pražských Strašnicích se sešli vyžilé diskotékové tanečnice, bodyguardi, boxeři, herci i podnikatelé. S trochou cynismu lze říci, že k bílé rakvi přišli na poslední rozloučení všichni ti, kteří na něho po návratu z basy neměli čas.

"Na mě byl Ivan vždy opravdu moc hodný, já si myslím, že mě opravdu lidsky měl dost rád. Vždy, když mě viděl, tak na mě volal, že jsem jeho Drahuška. Každý večer, co jsem s ním byla, tak se choval dobře. Já nevím, co se tehdy stalo, ale ke mně se choval vždy dobře. Já ho neznala do detailu, soudit ho nemohu, ale znovu říkám, že mi přišel jako fajn člověk," dodala pro ŽivotvČesku.cz Lady Dee, která nepopírá, že Ivan Jonák o ni asi měl zájem, ale zřejmě byl přesvědčen, že má na všechny pozemské radovánky ještě plno času.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.