Ivan Mládek oplakává úmrtí blízkého přítele z kapely Mustangové. Podlehl koronaviru, upřesnil

Ivan Mládek přišel o blízkého přítele
Ivan Mládek přišel o blízkého přítele
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 11. 2020

Smrt blízkého přítele zarmoutila hudebníka Ivana Mládka (78). Ve věku 79 let zemřel zakladatel slavné skupiny Mustangové František Prošek, který se podle Mládka nakazil koronavirem a zákeřnému onemocnění podlehl.

Mládek o smrti kolegy a kamaráda informoval na sociální síti. "Není mi to líto jen proto, že byl jeden z mála mých kamarádů a že jsem s ním prožil spoustu skvělých neopakovatelných chvil jak na pódiích, tak i v soukromém životě. Ale také proto, že jsem za svou pouť muzikantským světem nikdy nepoznal tak skromného, spolehlivého a hlavně věčně optimisticky naladěného muzikanta,“ uvedl Ivan Mládek.

František Prošek v roce 1964 založil známou country skupinu Mustangové, ve které působil jako kapelník. A jednu dobu v ní hrál i Mládek.

Zemřel kapelník, kytarista a zpěvák František Prošek. Není mi to líto jen proto, že byl jeden z mála mých kamarádů a že...

Zveřejnil(a) Ivan Mládek Banjo Band dne Pondělí 23. listopadu 2020

"I když měl Franta svou zavedenou koncepci, na koncertech mi umožňoval poněkud vybočovat a testovat si své první dadaistické zábavné texty a písničky - a já jsem mu za to vděčný. Když jsem později založil Banjo Band, stal se František Prošek na čas členem jeho první formace a přispěl také do našeho repertoáru některými svými písničkovými texty, které dodnes provozujeme, například písní "Když je v Praze hic",“ zavzpomínal Mládek.

Podle Ivana Mládka v posledních dnech jeho blízký přítel onemocněl covidem, což uvedl portál TN.cz. "Byl jsem rád, když se Franta před několika lety do Banjo Bandu vrátil, škoda, že nám tak brzo a nečekaně dal definitivního "padáka". Bude nám citelně chybět,“ dodal Ivan Mládek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.