Ivan Vyskočil prodělal koronavirus. Leželo to na mě měsíc. Člověk se ale nesmí pořád bát, říká herec

Herec Ivan Vyskočil
Herec Ivan Vyskočil
Foto: nextfoto.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 1. 2021

Patří mezi lidi, kteří mají tu nejbližší zkušenost s nemocí covid-19. Herec Ivan Vyskočil (74) popsal, že nejdříve měl jen lehké příznaky, pak ale přišel dlouhý boj. "Měsíc po vyléčení jsem pořád cítil následky," uvedl Vyskočil pro ŽivotvČesku.cz.

Ivan Vyskočil prodělal nákazu koronavirem v říjnu. Měl horečky, bolela ho hlava, špatně se mu dýchalo. Uvažoval o tom, že se nechá převézt do nemocnice, nakonec ale s nákazou bojoval doma. Nemoc je podle něj zákeřná i tím, jak dlouho se organismus vypořádává se všemi následky.

"Já měl jen lehký průběh, ale rozhodně si nemyslím, že je to nějaká chřipka. Já se z toho naopak dostával dost dlouho. Zajímavé je, že nejdřív se zdá, že to jakoby nic není. Jenže pak to na vás padne a vy nejste ve své kůži. Já ještě měsíc po vyléčení pořád cítil následky. Třeba jsem chtěl pak už jít cvičit, ale prostě to nešlo," popsal pro ŽivotvČesku.cz Ivan Vyskočil boj s virem.

Herec, který v roce 2018 převzal státní vyznamenání z rukou prezidenta Zemana, je příznivcem očkování. Vyrostl v době, kdy se nad přínosem očkování nevedly dlouhé diskuze, každý tehdy vakcinaci přijímal s tím, že lékaři chtějí pomáhat.

"Já jsem z generace, kterou ve škole očkovali. Já jako malý ležel v nemocnici na infekčním oddělení se spálou a vedle mě umíralo dítě na záškrt. Do školy se mnou zase chodil kluk o berlích, ten byl po obrně. Takže já jsem za tyto vynálezy rád, to očkování nás od těch nemocí ochrání. Samozřejmě, že se nechám očkovat," vysvětlil svůj postoj pro ŽivotvČesku.cz muž, kterého diváci znají ze seriálu Velké sedlo (1986) či z filmu Smrt krásných srnců (1986).

V současné době si Vyskočil užívá život mimo Prahu. Oceňuje, že může jít na procházku a nemusí mít pořád na obličeji roušku. "Nejhorší je pořád se něčeho bát. Já žiji za Prahou a když jdu ven, tak nikoho nepotkám a nejsem tedy odsouzený k nošení roušek," řekl s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz Ivan Vyskočil s tím, že vládní opatření vnímá, ale nějakou zásadní silou na něj nedopadla.

"Jsem už v důchodu a jsem zvyklý, že tři měsíce se člověk může strhat a pak má zase klid. Takže mě ta současná situace nijak psychicky neničí," dodal herec pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.