Ivana Gottová konečně vysvětlila, proč zažádala o covidové dotace. Prostřednictvím své mluvčí ukázala na ostatní a pak došlo na marné výdaje

Ivana Gottová
Ivana Gottová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 2. 2022

Společnost Karel Gott Agency dostala od státu covidovovou dotaci ve výši 1,3 miliony korun. Jednatelkou společnosti je od roku 2015 Ivana Gottová (46). Dcera zesnulého Karla Gotta (†80) Dominika Gottová (48) pro ŽivotvČesku.cz uvedla, že tatínek by nesouhlasil s tím, aby si firma brala peníze od státu. Ivana Gottová přes svou mluvčí Anetu Stolzovou vysvětila, proč společnost peníze od státu potřebovala.

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyplácelo finanční dotace umělcům, kteří trpěli v době covidové. Peníze od státu získala také společnost Karel Gott Agency, ve které je Ivana Gottová jednatelkou od roku 2015. Společnost získala od ministerstva průmyslu a obchodu přes 1,3 milionu korun. Na dotace pro umělce upozornil jako první web Hlídač státu, který si data od ministerstva vyžádal.

Mluvčí ministerstva Marek Vošahlík pro ŽivotvČesku.cz potvrdil, že všechna data, která Hlídač státu zveřejnil, jsou pravdivá a odpovídají realitě.

Proti dotaci pro společnost nesoucí jméno Karla Gotta ostře vystoupila Dominika Gottová. Ta je přesvědčená, že společnost pod vedením Ivany Gottové je natolik silná, že by těžkou dobu zvládla přečkat i bez finanční pomoci od státu.

"Myslím si, že tatínkovi by se to nelíbilo. Byl to člověk, který měl spoustu peněz, ty po něm zůstaly. Myslím, že by Ivaně jasně řekl, aby peníze vrátila, že je nepotřebuje," uvedla Dominika Gottová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že sama Ivanu Gottovou vyzvala, ať se zachová jako morální autorita a peníze vrátí.

"K navrácení jsem ji také vyzvala. Odložené koncerty v O2 areně byly stejně dávno vyprodané, takže tržbu měla a peníze od státu nepotřebovala. Ty peníze měli dostat opravdu ti, kteří zůstali na dně. Společnost by to rozhodně překlenula. Podívejte se na web justice.cz, kde je napsáno, v jakém zisku firma v prvním covidovém roce byla," dodala Dominika Gottová pro ŽivotvČesku.cz.

Ivana Gottová se ke kauze dlouho nevyjadřovala a na otázky nereagovala ani její mluvčí Aneta Stolzová. Vdova po zesnulém Mistrovi se k dotaci prostřednictvím své mluvčí vyjádřila až v pátek. Peníze bylo nutné od státu vzít, protože měly kompenzovat marně vynaložené výdaje.

"Agentura Karel Gott Agency podala v předmětném období ze všech vyhlášených programů pouze dvě žádosti, přičemž stejně jako celá řada jiných subjektů obdržela podporu na takzvaně marně vynaložené výdaje a na takzvaně kontinuální činnost. Z toho logicky vyplývá i jejich použití. Žádosti byly podány v nejisté době proto, že činnost agentury byla zasažena covidovými restrikcemi a agentura splňovala podmínky vyhlášených výzev," uvedla mluvčí Ivany Gottové Aneta Stolzová pro web iDnes.cz.

Společnost Karel Gott Agency není jediným uměleckým subjektem, který peníze čerpal. Zpěvačka a moderátorka Emma Smetana (34) a její partner Jordan Haj (33) požádali stát o dotace v celkové výši 120 tisíc korun, státní kasa se pro ně otevřela.

Zpěvák Michal David (61) obdržel v říjnu 2020 bezmála 90 tisíc korun, v listopadu 60 tisíc a v prosinci dalších 60 tisíc korun. Muž, který vlastní mimo jiné luxusní nemovitost na Kanárských ostrovech, vyhodnotil, že když stát dotuje, vyplatí se žádost podat. Zpěvačka Tereza Kerndlová (35) si o šedesátitisícový příspěvek řekla dvakrát, jeden dostala na podzim 2020, druhý pak v březnu 2021. O dotaci zažádala také společnost Tomáše Kluse (35) či zpěvačka Lucie Bílá (55).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.