Ivana Gottová ukázala dojemný a symbolický snímek s manželem Karlem Gottem. Byly to jeho poslední Velikonoce. Lidé vzpomínají i u hrobu

Profimedia
Karel Gott, Dominika Gottová, Ivana Gottová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 17. 4. 2022

Vdova po fenomenálním umělci Karlu Gottovi (†80) zveřejnila snímek z roku 2019, na němž Mistr prožil své poslední svátky jara na chalupě v severočeské Doubici. Tam tehdy rozhodně nezahálel. Své dva vnuky Vojtu a Honzu učil plést pomlázku. "Hledala jsem nějakou tematickou fotografii Karla, a přišlo mi, že tato z posledních Velikonoc 2019 by vás mohla potěšit," uvedla Ivana Gottová (46) ke snímku, který zveřejnila na sociálních sítích. Redakce ŽivotvČesku.cz zjistila, že přes svátky lidé na zpěváka vzpomínají i u jeho hrobu na pražských Malvazinkách.

Pomlázku z vrbového proutí si zpěvák pletl každý rok a nejinak tomu bylo i v roce 2019. Tehdy ale předával v souvislosti s výrobou své zkušenosti svým vnukům.

"Milí Karlovi příznivci, ráda bych vás po delší době pozdravila a popřála vám krásné a požehnané velikonoční svátky. Hledala jsem nějakou tematickou fotografii Karla, a přišlo mi, že tato z posledních Velikonoc 2019 by vás mohla potěšit. Karel se svými vnuky Vojtou a Honzou. Učil je tehdy plést pomlázku a docela se jim povedla. Přeji vám všem, abyste mohli trávit velikonoční svátky se svými milovanými a radovali se spolu s nimi z každého dne. Opatrujte se," uvedla na Facebooku Ivana Gottová v komentáři k fotografii pro fanoušky Mistra, kteří na něj nezapomínají ani u jeho hrobu na Malvazinkách.

Redakce zjišťovala, zda i před Velikonočním pondělím chodí lidé navštěvovat místo jeho posledního odpočinku. "Nejsou to desítky lidí jako dříve, ale několik lidí se na hrob Karla Gotta ptalo. Kolik jich jde přímo na hrob, to nejde spočítat. Někteří z návštěvníků hřbitova už ale ví, kam jít a jdou na jisto, aniž by se ptali," řekl pro ŽivotvČesku.cz zaměstnanec Hřbitovní správy Malvazinky.

Přesně 1. října to budou tři roky ode dne, kdy se Českou republikou roznesla smutná zpráva, že zemřel Karel Gott. Zpěvák, malíř, mecenáš, manžel a otec čtyř dcer tehdy prohrál boj se zákeřnou nemocí. Mistr je pohřben na pražských Malvazinkách, kam se jeho fanoušci nejen během Velikonoc, ale i v jiné významné dny, chodí poklonit jeho památce a zavzpomínat.

Ministr rozkoší a showman Daniel Nekonečný (†52) našel místo věčného klidu v Praze na Malv...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu