Ivana Korolová popsala, jak ji zasáhla epidemie a co jí nejvíc vadí. Dcera Amélie je světlem, přiznala

Ivana Korolová promluvila o mateřství a době s covidem
Ivana Korolová promluvila o mateřství a době s covidem
Foto: nextfoto.cz

Epidemická situace v zemi těžce zasáhla uměleckou sféru kvůli vládním restrikcím, které znemožnily normální fungování divadel, společenských akcí a běžného kulturního života. Herečka Ivana Korolová (32) však díky mnoha rozmanitým projektům a také roli maminky neztrácí tempo a po pracovní stránce si nemůže stěžovat. V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz prozradila, jak vnímá současnou nelehkou dobu, co pro ni znamená mateřství nebo zda s manželem plánuje druhé dítě. "Máme velké štěstí, že máme Amélii, ta je naším sluncem a baterkou v téhle zvláštní době," řekla.


Ivana Korolová:

▪ Herečka, kterou diváci znají například z pohádky Dvanáct měsíčků, filmu Ať žijí rytíři! nebo seriálu Krejzovi, Ohnivý kuře či z dětského pořadu Planeta Yó, který moderovala.
▪ Věnuje se také zpěvu, vydala několik singlů – PMS, Kruhy, V tom nebo Paleo. V prosinci 2019 vyšlo její debutové album Kruhy.
▪ Patří mezi hojně obsazované hlasy českého dabingu, propůjčila ho více jak 150 filmům, dalším desítkám seriálů, dokumentů a reality show. Po smrti legendární Heleny Štáchové úctyhodně převzala dabing Lízy Simpsonové.
▪ Je rodačka z východočeských Pardubic.
▪ Absolvovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři.
▪ V polovině března 2021 pustila do světa zbrusu nový videoklip s názvem Zona 200.


Ivano, v červnu loňského roku se vám narodila prvorozená dcera Amélie. Je to už 9 měsíců, jak jste si zvykla na novou roli maminky?

Když o tom tak přemýšlím, myslím, že jsem si zvykla celkem rychle. To máme asi všechny ženy v genech (směje se). Ale musela jsem si ze začátku uvědomit, že nedělat nic a jen se věnovat dítěti, je v pořádku. Byla jsem zvyklá pořád něco dělat - běhat, zpívat, psát texty nebo lítat po dabinzích. A najednou se čas jakoby zastavil a já prostě žiju pro ni. Všechno tak jinak láskyplně plyne a já nemám výčitky, že nenapíšu text k nové písničce třeba už půl roku.

Vaše holčička přišla na svět už v době, kdy v Česku probíhala epidemie koronaviru. Vím, že jste měla obavy, zda bude váš manžel Jiří moct být u porodu.

Ano, zákaz mužů u porodu mě tenkrát hodně rozčílil… To už na mě byl moc velký zásah do soukromí lidí. Je to tak zásadní moment v životě… Lituju všechny ženy, kterých se to dotklo. Já bych se s tím asi dlouho vyrovnávala. Pro nás oba byl porod obrovským, společným a krásným zážitkem. Ale uvědomuju si, že jsem měla štěstí a můj porod proběhl rychle a bez komplikací (klepe na dřevo).

Asi otázku o druhém dítěti slýcháte často, ale přesto se zeptám. Plánujete druhé miminko?

Ono se to plánovat moc nedá (směje se). Ale bavíme se o druhém dítěti do budoucna. To ano.

Současná doba přinesla těžké časy a zasažena byla poměrně výrazně umělecká scéna. Jak pociťujete vliv epidemie na váš pracovní život?

Jsou dny, týdny nebo měsíce, kdy to pociťuju víc a pak období, kdy zas o něco míň. Divadlo není, koncerty nejsou, méně se točí a přesto, že dabuju, i dabingu bylo méně než normálně. Což se ještě sečetlo s tím, že jsem byla čerstvá maminka. Nazkoušela jsem muzikál Tarzan, měla odehrát asi 30 představení, vydala jsem desku za svoje peníze, natočila dost nákladné videoklipy za svoje peníze, abych o sobě dala vědět a nalákala na svou tvorbu. Chtěla jsem jet turné a počítala jsem, že se mi část peněz vrátí, až budou festivaly a ono nic. Manžel měl se svou kapelou Bratři naplánováno spoustu koncertů i v zahraničí - což byl jeho sen, který se začínal naplňovat, ale vše se posouvá a ruší. Člověk o tom nesmí moc přemýšlet a musí věřit, že do toho vlaku pak zase naskočíme a pofrčíme. Já věřím, že ano! Nicméně máme velké štěstí, že máme Amélii, ta je naším sluncem a baterkou v téhle zvláštní době. Aspoň se jí můžeme oba naplno věnovat. Takže z tohohle hlediska mi to až tak nevadí.

Co je pro vás nejhorší v rámci soukromého života? Některé lidi trápí sociální izolace, absence společenského života…

Mně asi nejvíc vadí taková ta obava, když půjdu na procházku s kamarádkou nebo pojedu za rodiči, jestli jim něco nepředám nebo si naopak něco neodvezu. Je těžké balancovat nad tím, jestli se bát vlastní rodiny, protože chodí do práce a mohou tam něco chytit. Nebo jsem naopak nervózní, abych jim nepředala něco já, na druhou stranu vídat je chci. Je to náročná doba, ale žít musíme. A nevidět se rok s rodinou, to je nesmysl. Teď už je fajn, že testování na covid je dostupné na každém rohu. Takže než chci jít k babičce a dědovi, zajdu si pro svůj klid na test.

Jaký máte názor na očkování, které rozdělilo společnost na dva tábory. Pro jedny znamená naději a cestu z krizové situace, pro druhé bezpečnostní riziko. Co převládá u vás?

U mě začíná převládat názor, že to asi bez očkování nepůjde. Zřejmě je to jediná cesta, jak se vrátit k normálnímu životu, pokud do té doby nebude nějaký super lék. Ale na druhou stranu s očkováním své vlastní osoby zatím nechvátám. Nikdo neví, co to očkování udělá za pár let… I když se uklidňuju tím, že už vývoj téhle vakcíny nějakým způsobem vychází z klinických studií o očkování proti SARSu - a to už pár let je.

Máte s covidem osobní zkušenost?

Snad ani nechci nahlas vyslovovat odpověď, abych to nezakřikla. Ale točí se to kolem mě v okolí každou chvíli.


Druhá část rozhovoru s Ivanou Korolovou vyjde v neděli 28. března. Promluví například o dabingu Lízy Simpsonové, jak se k němu dostala, co plánuje do budoucna nebo jaké má ambice a sny.

Krásné vlasy jsou korunou krásy. Důkazem je Daira Gubanová (34), která neodolala výzvě dosáhnout pohádkově dlouhých kadeří, které rozhodně budí velkou pozornost. Pěstování nádherné »hřívy« sice není snadné, ale podle ženy z ruského Barnaulu existuje recept, jak jejich růstu výrazně pomoci a podpořit ho. I když zadarmo to není.

Počet případů koronaviru v zemi za dobu epidemie od loňského března překročil 1,6 milionu....

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.