Iveta Bartošová by se dožila 55 let. Vdovec Josef Rychtář řekl, jak uctí její památku a zavzpomíná

Zpěvačka Iveta Bartošová a Josef Rychtář
Zpěvačka Iveta Bartošová a Josef Rychtář
Foto: Nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 4. 2021

Zpěvačka Iveta Bartošová (†48) by se ve čtvrtek dožila 55. narozenin. Žena s líbezným hlasem svůj život ukončila před více než 6 lety skokem pod jedoucí vlak v pražské Uhříněvsi. Vdovec po zesnulé pěvkyni Josef Rychtář (62) manželčinu památku ve výročí narození uctí návštěvou místa jejího posledního odpočinku, položením květin a zapálením svíčky. "Pán Bůh si ji vzal nahoru a doufám, že se tam má lépe než tady, kde to neměla lehké," uvedl Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz.

Je tomu už více než 6 let, co se Iveta Bartošová rozhodla ukončit život skokem pod jedoucí vlak. Na tomto světě po sobě zanechala nejen nezapomenutelný otisk ve formě svých písní, ale především syna Artura a manžela Josefa Rychtáře.

"Měla by 55 let. Zapomenout nelze. Pojedu na hřbitov, položím květiny, zapálím svíčku a Ivetce věnuji tichou vzpomínku. Zaslouží si ji a moc mi chybí, to je bez debat. Pán Bůh si ji vzal nahoru a doufám, že se tam má lépe než tady, kde to neměla lehké," uvedl pro ŽivotvČesku.cz vdovec po zesnulé zpěvačce Josef Rychtář.

Iveta Bartošová a podnikatel Josef Rychtář vstoupili do svazku manželského v září roku 2013. O 7 měsíců později se pak zpěvačka rozhodla z tohoto světa odejít, manželovi na sebe ale zanechala řadu výjimečných vzpomínek.

"Ivetka byla andílek, skromná, na nic si v životě nehrála. Nevím, jestli to bylo tím, že pocházela z Frenštátu pod Radhoštěm, nebo že byla tak vychovávaná, ale byla moc dobrosrdečná a hodná. Radovala se z maličkostí, nešlo jí o bohatství. Byla to holka do nepohody, dokázala obléct tepláky a jít se mnou hrabat listí, dělali jsme oheň. Zanechala ve mně ohromné vzpomínky a jizvu na srdci. Myslím si, že tu ještě mohla být a rozdávat radost nejen mně, ale i lidem, kteří ji měli rádi," doplnil pro ŽivotvČesku.cz Josef Rychtář.

Smutný osud potkal před sedmi lety zpěvačku Ivetu Bartošovou (†48), která zemřela na kolej...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu