Iveta Bartošová by se dožila 55 let. Vdovec Josef Rychtář řekl, jak uctí její památku a zavzpomíná

Zpěvačka Iveta Bartošová a Josef Rychtář
Zpěvačka Iveta Bartošová a Josef Rychtář
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 4. 2021

Zpěvačka Iveta Bartošová (†48) by se ve čtvrtek dožila 55. narozenin. Žena s líbezným hlasem svůj život ukončila před více než 6 lety skokem pod jedoucí vlak v pražské Uhříněvsi. Vdovec po zesnulé pěvkyni Josef Rychtář (62) manželčinu památku ve výročí narození uctí návštěvou místa jejího posledního odpočinku, položením květin a zapálením svíčky. "Pán Bůh si ji vzal nahoru a doufám, že se tam má lépe než tady, kde to neměla lehké," uvedl Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz.

Je tomu už více než 6 let, co se Iveta Bartošová rozhodla ukončit život skokem pod jedoucí vlak. Na tomto světě po sobě zanechala nejen nezapomenutelný otisk ve formě svých písní, ale především syna Artura a manžela Josefa Rychtáře.

"Měla by 55 let. Zapomenout nelze. Pojedu na hřbitov, položím květiny, zapálím svíčku a Ivetce věnuji tichou vzpomínku. Zaslouží si ji a moc mi chybí, to je bez debat. Pán Bůh si ji vzal nahoru a doufám, že se tam má lépe než tady, kde to neměla lehké," uvedl pro ŽivotvČesku.cz vdovec po zesnulé zpěvačce Josef Rychtář.

Iveta Bartošová a podnikatel Josef Rychtář vstoupili do svazku manželského v září roku 2013. O 7 měsíců později se pak zpěvačka rozhodla z tohoto světa odejít, manželovi na sebe ale zanechala řadu výjimečných vzpomínek.

"Ivetka byla andílek, skromná, na nic si v životě nehrála. Nevím, jestli to bylo tím, že pocházela z Frenštátu pod Radhoštěm, nebo že byla tak vychovávaná, ale byla moc dobrosrdečná a hodná. Radovala se z maličkostí, nešlo jí o bohatství. Byla to holka do nepohody, dokázala obléct tepláky a jít se mnou hrabat listí, dělali jsme oheň. Zanechala ve mně ohromné vzpomínky a jizvu na srdci. Myslím si, že tu ještě mohla být a rozdávat radost nejen mně, ale i lidem, kteří ji měli rádi," doplnil pro ŽivotvČesku.cz Josef Rychtář.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.