Reklama:

Iveta Lutovská ukázala rozvodové papíry. Už je to za mnou, oznámila

Iveta Lutovská
Iveta Lutovská
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 6. 2024

Uplynuly více než dva roky od chvíle, co se moderátorka Iveta Lutovská rozešla s manželem a otcem svých dětí Jaroslavem Vítem. Již od začátku bylo evidentní, že rozchod se nenese v přátelském duchu. Několikaměsíční rozvodová bitva je ale nyní u konce. Moderátorka na sociální síti uvedla, že je rozvedená. V jejím případě se ale prý nejedná o prohru, nýbrž konec manželství vnímá pozitivně jako nový začátek. Co obecně může stát za rozpadem zdánlivě šťastné rodiny, vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz psycholožka Radana Rovena Štěpánková.

Reklama:

Manželství moderátorky a někdejší miss Ivety Lutovské a podnikatele Jaroslava Víta dospělo ke svému oficiálnímu konci. Rodiče dcery Anety a syna Matěje spolu nežijí už přes dva roky, nyní se blondýnka pochlubila, že je rozvedená. Rozvod doprovázely tahanice o majetek, peníze i děti. Vyčerpávající spory jsou už ale zřejmě u konce a sympatická maminka vychází dle svých slov z boje silnější.

Reklama:

"Většinou se člověk na instagramu "chlubí", že se zasnoubil, narodilo se mu dítě anebo třeba jen něco hezkého prožil... Anebo konečně v jeho životě skončila/začala nějaká nová životní etapa. A to je teď můj případ. Vždycky jsem měla pocit, že rozvod je taková životní prohra. Ale není! Jen černé na bílém, že ne vždy je výběr partnera dobrou volbou a že člověk chybuje i tomto směru... a že život jde dál a je a bude lepší," uvedla na svém instagramovém profilu známá zprávařka.

Příčinou rozvodu měla podle moderátorky být zejména nevěra ze strany manžela, která se děla navzdory tomu, že páru se v tu dobu narodil malý syn Matěj. Co může být příčinou toho, že se domněle šťastné rodiny rozpadají, popsala pro ŽivotvČesku.cz psycholožka a terapeutka Radana Rovena Štěpánková, která se s podobnými příběhy ve své praxi setkává denně.

"Nevíme samozřejmě, jaké konkrétní problémy měl přímo tento pár, takže se na to musíme dívat obecněji. První dítě je pro vztah zkouška, kdy se zcela mění dynamika, člověk musí svou pozornost dělit mezi více osob, nemá tolik času pro sebe a ani pro druhého, takže zvlášť ta milenecká složka vztahu může utrpět trhliny," uvedla pro ŽivotvČesku.cz psycholožka.

"Poté, co se vše usadí, což je třeba kolem věku šesti let dítěte, kdy už nevyžaduje tolik péče, se vše začne vracet do starých kolejí. Druhé dítě poté může se vztahem znovu zamíchat, lidé se musí znovu přizpůsobovat a neradi se vzdávají znovunabyté svobody," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz renomovaná psycholožka Radana Rovena Štěpánková.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: