Ivka z MasterChefa prozradila, jak bude slavit letošní Velikonoce. Mám plán A, ale i plán B, říká

Amatérská kuchařka Iva Sarauerová
Amatérská kuchařka Iva Sarauerová
Foto: Se svolením TV Nova
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 3. 2021

Velikonoce jsou svátky jara, se kterými je spojeno spousta aktivit a tradic. Letošní začátek dubna, na který připadají, by měl proběhnout i nadále v režimu vládních opatření, která jsou aktuálně zavedena. Sváteční náladu však neztrácí sympatická soutěžící z televizní kulinářské show Iva »Ivka« Sarauerová (38), která předvedla obdivuhodné výkony a divákům se zapsala do paměti především svými cukrářskými výtvory a skvosty. Plány na sváteční období má jasné a doufá, že všechno vyjde. "Doufám, že mi to situace umožní, protože bych chtěla odletět se syny na Kanárské ostrovy. Je to zatím velmi otevřené," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Velikonoce patří u Čechů po Vánocích k nejoblíbenějším svátkům v roce. Na těch letošních se však výrazně podepsala epidemie koronaviru, a tak není divu, že to o to víc svádí strávit je s větší volností v zahraničí.

"Na tohle období jsem si cíleně nedávala nic do diáře. Doufám, že mi to situace umožní, protože bych chtěla odletět se syny na Kanárské ostrovy. Je to zatím velmi otevřené. Nic tam nemám naplánované, jinak by mi práce blokovala možnost odjet. Od pondělí až někdy do 13. dubna mám volno. Stále nad tím visí otazník, chtěla jsem to pro kluky jako překvapení. Nevím, jestli se to podaří, protože musíme podstoupit testy a další," řekla Iva »Ivka« Sarauerová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je ve všech směrech hodně spontánní člověk.

"Pokud odjedeme, tak budeme slavit u kamarádky, která má na Kanárech krásnou vilu. Když zůstaneme v Česku, tak vše proběhne v rámci možností. Asi bychom jeli na chatu za rodinou, klasicky bych pekla mazanec a beránka. Kluci by barvili vajíčka a zřejmě by jim velikonoční zajíček něco schoval před domem a na zahradě, kde by hledali," popsala představu letošních Velikonoc pro ŽivotvČesku.cz nadaná kuchařka a cukrářka, která zazářila v oblíbené gastronomické show.

"Kvídovi je už 12 let, ten už to asi tak neprožívá a Hugo je menší. Ale tradice dodržujeme, miluju Velikonoce, hlavně pečení. Zrovna se chystám na přípravu nějakého zdravého mazance – chci vymyslet nový recept. Ale doufám, že to vyjde napoprvé," dodala Iva »Ivka« Sarauerová pro ŽivotvČesku.cz.

Na takzvané mapě cestovatele se od začátku týdne přesunuly některé země z oranžové kategor...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu