J. K. Rowlingová zveřejnila dvě kapitoly zbrusu nové knihy s názvem The Ickabog

J. K. Rowlingová je oblíbená spisovatelka.
J. K. Rowlingová je oblíbená spisovatelka.
Foto: J. K. Rowlingová
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2020

Oblíbená britská spisovatelka J. K. Rowlingová v úterý zveřejnila první dvě kapitoly nové pohádkové knížky s názvem "The Ickabog". Kniha pojednává o příšeře pojídající děti. Úryvek je pro fanoušky k dispozici zcela zdarma.

Autorka úspěšné ságy o čarodějnickém učni Harrym Potterovi tím chtěla podle svých slov povzbudit děti k četbě během pandemie.

"Rozhodla jsem se zveřejnit Ickaboga zdarma na internetu, aby si ho mohly děti, které jsou v karanténě, nebo i ty, které se vrátily v těch divných, znepokojivých časech do školy, přečíst nebo si ho nechat předčítat," uvedla dnes na svém účtu na Twitteru spisovatelka.

"Není to spin-off Harryho Pottera," zdůraznila, aby v lidech nevzbudila pocit, že jde o příběh, který je odvozený od dějové linky slavné knihy o čarodějnickém učni.

Čtení každý den

Rowlingová chce od úterý každý den, a to až do 10. července, zveřejnit jednu až tři kapitoly pohádkové knížky.

"Ráda bych, aby pro mě děti knihu ilustrovaly," upřesnila slavná spisovatelka. Nejlepší obrázky by se měly objevit v tištěné podobě knihy, která má vyjít letos v listopadu.

"Ickabog je příběh o pravdě a zneužívání moci," dodal britská spisovatelka, zároveň podotkla, že nápad na pohádku dostala před více než deseti lety, a lidé by ji tak neměli interpretovat s ohledem na současný svět.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.