Já chci covid, říká zpěvačka Bára Basiková a vyslala hodně ostrý vzkaz vládě

Zpěvačka Bára Basiková
Zpěvačka Bára Basiková
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 9. 2020

Zpěvačka Bára Basiková (57), která je aktuálně soutěžící v zábavné show, se velmi ostře vyjádřila na konto všech, kteří straší s koronavirem. Pustila se nejvíce do politiků. A použila i peprnější slůvka.

Zpěvačka poté, co si přečetla několik rozhovorů s různými odborníky má v otázce epidemie jasno. I když celosvětově si COVID-19 doposud připsal okolo milionu mrtvých a stále není vakcína, Bára Basiková se pustila do všech, kteří straší.

Ať' už jdou všichni, co otravujou s koronavirem a šílenýma zprávama o něm, do pr*ele! Ať' už držej hubu a neotravujou nás všema katastrofickýma kecama, at' už nás přestanou děsit, ničit, připravovat o zdravej rozum a o práci!“ rozepsala se zpěvačka, která je zarmoucena z toho, co se kolem epidemie v Česku děje. „Tohle má bejt jako co? Máme se všichni zhroutit? Proč?

Zpěvačka podobně jako její kolegyně Lucie Bílá (54) tvrdí, že koronavirus není nebezpečnější než silná chřipka. „Můj kamarád měl covid minulý týden, dva dny teplota a kašel, a to bylo všechno. Samozřejmě ti, kteří již nějakou nemoc mají, nebo jsou již ve vyšším věku, se musejí chránit stejně tak, jako když bývají na podzim chřipkové epidemie. A to je celý. Denně umírá na leukémii, rakovinu, plicní choroby a stovky dalších nemocí, mnohem mnohem více lidí! Ale nikdo nás tím nestraší!“ míní zpěvačka, která se rozešla nedávno partnerem.

Nemoce a smrt jsou součásti našeho života, do pr*ele! Byly, jsou a budou, a my to nezměníme,“ pokračovala zpěvačka, která vyslala i vzkaz vládě. „Chci vám, vážená vládo, vzkázat, že to, co jste dopustili na jaře, se podobá zločinu. Připravili jste statisíce lidí o práci, peníze, existenci a živobytí, vyvolali jste v lidech nesmyslnou paniku a strach, zničili jste zavedené systémy a procesy, a vzali jste lidem ideály a klid. Vaše směšné finanční podpory a almužny nikomu nepomohly, protože nemohou pokrýt všechny výdaje a ztráty, jen jste tím dostali stát do dluhu a nastolili jste hospodářskou krizi, ze které se jen tak nedostaneme, a jenom to odnesou naše budoucí generace,“ dodala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.