Jablko nepadlo daleko od stromu. Ivana Jirešová má dceru, která zdědila nejen podobu. Pyšná maminka promluvila o talentu

Herečka Ivana Jirešová s dcerou Sofií Fridou
Herečka Ivana Jirešová s dcerou Sofií Fridou
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 10. 2021

Některé děti nezapřou geny svých slavných rodičů. Oblíbená herečka Ivana Jirešová (44), kterou si televizní diváci oblíbili jako barmanku Lucii v »nováckém« seriálu z lékařského prostředí, má už dospívající dceru Sofii Fridu (16). Ta se rozhodla jít ve stopách známé maminky, po níž nepochybně podědila talent. "Dcera studuje na konzervatoři, obor hudebně-dramatický. Ale herecké rady jí nedávám," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Být rodičem je nelehká úloha, která na člověka klade poměrně vysoké nároky. Obzvláště pokud má kromě toho i náročné povolání a je v podstatě neustále v běhu. Ivana Jirešová patří nepochybně mezi nejoblíbenější české herečky a rolí barmanky Lucie v seriálu Ordinace v růžové zahradě na sebe upozornila ještě více, získala si díky tomu hodně příznivců. V hitu televizní obrazovky účinkuje od samého začátku, tedy už více jak 16 let.

Kromě toho je také maminkou dcery Sofie Fridy. Jejím otcem je zesnulý novinář a spisovatel Ondřej Höppner, který v březnu letošního roku podlehl v 55 letech vážné nemoci. Dívka je zajímavá nejen svým jménem, ale také temperamentní osobností. Jméno Frida jinak znamená mír a Sofie zase v přeneseném významu moudrost.

Ivana Jirešová je absolventkou Pražské konzervatoře, hudebně-dramatického oboru – a tak není divu, že dcera podědila lásku k herectví a v září už nastoupila do druhého ročníku. V době epidemie, kdy byly školy uzavřeny, pomáhala s nelehkou formou výuky také babička a neteř, kdy Sofie Frida dojížděla do Písku. "Dcera studuje na konzervatoři, obor hudebně-dramatický. Herecké rady jí nedávám, ona by je ode mě ani nepřijala. Ani je po mně nechce," řekla Ivana Jirešová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.