Jablko nepadlo daleko od stromu. Ivana Jirešová má dceru, která zdědila nejen podobu. Pyšná maminka promluvila o talentu

Nextfoto
Herečka Ivana Jirešová s dcerou Sofií Fridou
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 29. 10. 2021

Některé děti nezapřou geny svých slavných rodičů. Oblíbená herečka Ivana Jirešová (44), kterou si televizní diváci oblíbili jako barmanku Lucii v »nováckém« seriálu z lékařského prostředí, má už dospívající dceru Sofii Fridu (16). Ta se rozhodla jít ve stopách známé maminky, po níž nepochybně podědila talent. "Dcera studuje na konzervatoři, obor hudebně-dramatický. Ale herecké rady jí nedávám," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Být rodičem je nelehká úloha, která na člověka klade poměrně vysoké nároky. Obzvláště pokud má kromě toho i náročné povolání a je v podstatě neustále v běhu. Ivana Jirešová patří nepochybně mezi nejoblíbenější české herečky a rolí barmanky Lucie v seriálu Ordinace v růžové zahradě na sebe upozornila ještě více, získala si díky tomu hodně příznivců. V hitu televizní obrazovky účinkuje od samého začátku, tedy už více jak 16 let.

Kromě toho je také maminkou dcery Sofie Fridy. Jejím otcem je zesnulý novinář a spisovatel Ondřej Höppner, který v březnu letošního roku podlehl v 55 letech vážné nemoci. Dívka je zajímavá nejen svým jménem, ale také temperamentní osobností. Jméno Frida jinak znamená mír a Sofie zase v přeneseném významu moudrost.

Ivana Jirešová je absolventkou Pražské konzervatoře, hudebně-dramatického oboru – a tak není divu, že dcera podědila lásku k herectví a v září už nastoupila do druhého ročníku. V době epidemie, kdy byly školy uzavřeny, pomáhala s nelehkou formou výuky také babička a neteř, kdy Sofie Frida dojížděla do Písku. "Dcera studuje na konzervatoři, obor hudebně-dramatický. Herecké rady jí nedávám, ona by je ode mě ani nepřijala. Ani je po mně nechce," řekla Ivana Jirešová pro ŽivotvČesku.cz.

Legendární herec Sylvester Stallone (75) ve svých filmech ztvárňuje většinou pořádné drsňá...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu