Jágr se zastal trenéra dorostu Martina Stloukala, který na kontroverzní nahrávce vulgárně seřval hráče

Martin Stloukal a Jaromír Jágr
Martin Stloukal a Jaromír Jágr
Foto: Twitter / Facebook
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 6. 2020

Stačilo zveřejnění jedné kontroverzní nahrávky s nádechem vulgarit a bylo o poprask postaráno. Vedení hokejového klubu Techniky Brno se postavilo za trenéra Martina Stloukala, zároveň mu ale srazilo finanční odměnu za červen. Vše kvůli nahrávce, která unikla z kabiny... Teď se trenéra, který byl k hráčům poněkud upřímný, zastal hokejový bůh Jaromír Jágr.

Co se před pár dny přesně stalo? Trenér Stloukal během osmiminutového proslovu dal najevo vztek z nepochopení hráčů, že mají pracovat, aby především zlepšili sami sebe.

Vy jste tady zodpovědní za to. Každý z vás je zodpovědný. Jestli ten hokej nechcete hrát, nenuťte rodiče, aby to platili a neserte mě, abych já tady vydával energii. Nemám na to náladu ani čas. Rychle si odletím zpátky na Floridu. Nebudu se tady s nikým srát…“ stojí jen v části kontroverzní nahrávky, která unikla z kabiny a bavila český internet.

V další části monologu se trenér pouštěl do vysvětlování stravovacích návyků hráčů. "Nechci vidět, že budete žrát nějaký čínský přejetý psy, kebaby u těch cikánů smradlavejch, špinavejch tam. Nebo něco takovýho. Nebo pizzu, to ani náhodou, hošánci," měl jasno.

K motivačnímu monologu se aktuálně pro iDnes vyjádřila hokejová legenda Jaromír Jágr. "Možná to mohl říct slušněji. Ale chtěl předat dětem nějakou zprávu. Nevěřím, že kdyby někdo přišel a mluvil jako profesor z vysoké školy, že ti hokejisti pojmou něco z toho, co řekl. Musíte pochopit, že mluva v hokejové kabině je úplně jiná. Nemám právo nikoho hodnotit, sám s tím problém nemám," upřesnil Jágr.

Je tak vidět, že Jágr zkrátka stojí za mužem, který chce od hráčů na ledě maximum...

Celá nahrávka proslovu trenéra Martina Stloukala:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.