Jak dnes vypadá Graciela z telenovely Esmeralda: Nora Salinasová nezestárla, ostříhala se a zkusila být blond

Herečka Nora Salinasová
Herečka Nora Salinasová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2021

Koncem 90. let se televizní diváci seznámili v telenovele Esmeralda s příběhem chudé nevidomé dívky, která se zamilovala do syna z bohaté rodiny Peñarrealových - Josého Armanda. Seriál si získal obrovskou popularitu a oblibu mladší i starší generace. Sokyní krásné Esmeraldě byla pyšná Graciela, která se zasnoubila s hlavním hrdinou. Ztvárnila ji herečka Nora Salinasová (44), která se od dob natáčení opravdu výrazně změnila.

Telenovela se stala velmi oblíbenou nejen v latinskoamerických zemích, ale také hlavně ve střední a východní Evropě. I televizní diváci v Česku mohli sledovat příběh nevidomé Esmeraldy, která musela čelit nepřízni osudu. Proti ní stanula pyšná a movitá dáma z vyšší společnosti – Graciela, která s ní zpočátku soupeřila. Později se ale ukázalo, že jsou sestřenice, protože Esmeralda byla skutečnou dcerou rodiny Peñarrealových a José Armando naopak synem chudých vesničanů. Gracielu si zahrála mexická kráska Nora Salinasová.

První díl Esmeraldy se poprvé vysílal ve světě 5. května 1997 – uběhlo tedy dlouhých 24 let. Herečka se představila i v dalších romantických seriálech a dříve, než začala s herectvím, věnovala se modelingu. Dokonce reprezentovala v průvodu město Reynosa na soutěži krásy - Miss Tamaulipas, kde také zvítězila.

Půvab zůstal Mexičance i po tolika letech od natáčení slavné telenovely, ale někteří by ji možná ani nepoznali, protože ji znají jako dlouhovlásku a brunetku. Představitelka Graciely se podle svého Instagramu pustila i do radikální proměny. Ostříhala si dlouhé vlasy a nechala se odbarvit na blond. Na posledních snímcích je ale už opět bruneta. Jisté je to, že i po čtyřicítce je velmi půvabná žena. V osobním životě je matkou dvou dětí – syna Josého (19) a dcery Scarlett (10), které má s bývalými manžely.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.