Jak dnes vypadá kráska z Pobřežní hlídky? Erika Eleniak shodila kudrny a vede terapie pro děti

Elena Eleniak jako záchranářka Shauni v Pobřežní hlídce
Elena Eleniak jako záchranářka Shauni v Pobřežní hlídce
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 10. 2020

Herečka Erika Eleniak (51), půvabná plavčice Shauni z kultovního seriálu Pobřežní hlídka, měla image sex symbolu s divokou »hřívou«. Od natáčení uběhlo více jak 30 let, ale ani s přibývajícími lety neztratila krásu a charisma. Je z ní padesátnice, která má stále šmrnc.

Pro americkou herečku přišel životní zlom už ve 12 letech, kdy ji fenomenální režisér Steven Spielberg (73) obsadil do role děvčete v legendárním sci-fi filmu E. T. - Mimozemšťan z roku 1982. O sedm let později se objevila v pilotním filmu Pobřežní hlídka: Panika na pláži Malibu, který odstartoval její největší popularitu, protože právě po něm následovala stálá role sexy záchranářky Shauni McClaninové ve stejnojmenném seriálu. Ten pustila do světa americká televizní společnost NBC. Krásná blondýnka působila v Pobřežní hlídce po boku hereckého kolegy Billyho Warlocka (59) alias Eddieho Kramera do třetí řady. Mezi oběma to hodně jiskřilo a zamilovali se do sebe i mimo plac. V roce 1993 se pár zasnoubil, ale nakonec láska nevydržela. Natáčení seriálu někdy nebylo vůbec snadné. Občas herci museli předvádět přímo extrémní výkony.

"Vzpomínám si, jak jsem běžela ve vodě v ten nejchladnější den roku. Měla jsme tak modré rty, že ty záběry byly nepoužitelné. Štáb používal obrovská světla, aby to budilo dojem, že je slunečno a horko. Byli jsme opravdu jako velká rodina, zcela upřímně. Na scéně jsme měli spoustu záchranářů a zdravotníku, kteří byli skuteční. Jeden z hlavních tvůrců byl reálný záchranář. A mezi námi všemi panovalo opravdové přátelství. Herci i štáb – všichni byli opravdu úžasní," řekla seriálová plavčice Shauni pro Fox News.

Herečka Erika Eliak už loni oslavila padesátku a i když už nemá svůj pověstný účes à la »lví hříva«, málokdo by ji nedokázal poznat. Vypadá totiž pořád skoro stejně. Stárne s neuvěřitelnou grácií a neztrácí ani šarm, kterým kdysi okouzlila diváky v Pobřežní hlídce. Dodnes však lituje toho, že si jako upomínku z natáčení nevzala legendární červené plavky. "Byla jsem prostě mladá a nedošlo mi, že bych si měla vzít nějakou věc na památku. Teď je mi to vážně líto, protože by to bylo úžasné je mít," dodala herečka v rozhovoru. V současné době se věnuje výuce herectví v rámci terapie pro děti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.