Jak dnes žije moderátor Petr Jančařík: Pořád mi říkají Magion, divadla do března neotevřou, míní

Moderátor Petr Jančařík
Moderátor Petr Jančařík
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 12. 2020

Moderátor a herec Petr Jančařík (68) se dostal do povědomí televizních diváků uváděním slavného pořadu Magion a následně i Studia Rosa, prováděl diváky i pořadem Tutovka. Za svou kariéru zažil mnohé. Aktuálně se věnuje rozhlasové a divadelní činnosti. A pro ŹivotvČesku.cz prozradil svůj názor na současnou dobu. "Nejsem pro to, aby se rozvolňovalo a pak všechno zase uzavíralo," netajil se.

Petr Jančařík během své kariéry moderátora uváděl poměrně známé televizní pořady. V Českém rozhlase Plzeň dlouhodobě moderuje zábavnou talk-show Posezení v divadle aneb neočekávaný dýchánek natáčenou po léta v Divadle Miroslava Horníčka. V minulosti se věnoval i dabingu. Dnes už zažívá spíše klidnější léta, zároveň sleduje poměrně náročné období v souvislosti s epidemií.

"Dnes žiji hodně klidně. Soustředím se na rozhlasovou práci. Teď je to ovšem bez diváků a točit zábavní pořad, který je založen na reakci diváků, je těžší, naštěstí mám vždy skvělé hosty," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Petr Jančařík, kterého si řada lidí pamatuje jako moderátora legendárního pořadu Magion. "Tak mě lidé oslovují pořád. Kus života jsem v tom pořadu strávil a tehdy to mělo velkou sledovanost," ohlédl se.

S manželkou Miroslavou se těší na Vánoce. Zároveň ho mírně znepokojuje poměrně masivní rozvolnění, které je signálem, že opět v řádu týdnů dojde k nárůstům pozitivních případů.

"Setkal jsem se s lidmi, kteří to prožili velmi těžce a pak jsem se setkal s lidmi, kteří měli lehký průběh. A když už jsme to všechno zastavili a teď rozvolnili, nevěřím tomu, že bychom do března hráli v divadlech. Upřímně, nejsem pro to, že všechno teď otevřeme a zase za měsíc to budeme na půl roku zavírat. Tak si ale uděláme alespoň klidné a hezké Vánoce," dodal svůj pohled na současnou situaci pro ŽivotvČesku.cz kdysi hvězdný moderátor.

Petr Jančařík má dva syny – Michala, který byl moderátorem počasí a kvůli zdravotním komplikacím je upoután na invalidní vozík a Petra, který býval profesionálním hokejistou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.