Jak dnes žije uhrančivý moderátor Pavel Zuna? Rozvod, nová žena a stále zářná kariéra

Pavel Zuna po boku své půvabné partnerky
Pavel Zuna po boku své půvabné partnerky
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 11. 2020

Řadil se k nejlepším televizním moderátorům zpravodajství. Má za sebou rozvod po dvaceti letech manželství a médiím se zcela vyhýbá. Uhrančivý Pavel Zuna (53) prozradil, že tak dělá kvůli svému současnému zaměstnání. "Zaměstnavatel si to nepřeje a já to respektuji," vysvětlil muž, na kterého se na obrazovce sakra dobře kvůli jeho autentičnosti dívalo. Více než dva roky žije život s novou ženou.

Zkušenosti Pavla Zuny sahají v čase hodně daleko. V roce 1991 nastoupil Zuna jako stážista do Československé televize. Jak roky plynuly, svou pozici posiloval. V roce 1993 se stal moderátorem pořadu Události, komentáře a ve stejném roce začal moderovat hlavní večerní zpravodajskou relaci Události. Mezi roky 1996 až 1998 zpravodajsky pokrýval zahraniční cesty prezidenta Václava Havla.

Svou kariéru v televizi Nova zahájil 4. února 1999. Na několik následující let se jeho spolumoderátorkou stala Mirka Čejková (58), se kterou už dnes jsou jen ve vlažném kontaktu.

"Naposledy jsem Pavlovi snad psala SMSku k jeho narozeninám. Už nejsme ve větším kontaktu," prozradila pro ŽivotvČesku.cz stále sympatická Mirka Čejková, která se Zunou tvořila výraznou a silnou moderátorskou dvojici.

V srpnu 1999 pak Zuna povýšil na šéfredaktora zpravodajství s tím, že i nadále uváděl Televizní noviny. Pod jeho taktovkou vznikla řada pořadů jako Střepiny nebo Víkend a řada dalších. Většinou úspěšných.

Jenže to se blížila jeho televizní přestávka. V roce 2006 Zuna odešel do podnikatelského sektoru a po dobu jednoho roku působil v Rusku ve společnosti Home Credit.

Od roku 2007 se pak do televize vrátil, ale na konkurenční Primu, kde moderoval soutěž Ber nebo neber a o rok později dostal funkci šéfredaktora zpravodajství. V roce 2010 přijal práci programového ředitele internetové televize Stream.cz. V roce 2018 začal spolupracovat s novou internetovou televizí MALL.TV.

Aktuálně pracuje Zuna pro společnost Emma Capital ve funkci manažera pro vztahy s veřejností. "Bohužel se už pro média nevyjadřuji. Zaměstnavatel si to nepřeje a já to respektuji. Ale jinak se mám dobře," řekl Pavel pro ŽivotvČesku.cz, když jsme ho oslovili s otázkou, jak se mu daří a jak vzpomíná na kariéru, která je skutečně hodně příkladná a pestrá.

V roce 2018 vynikajícímu moderátorovi a manažerovi do života zasáhl rozvod. Po dvaceti letech ukončil manželství s novinářkou Andreou Zunovou. Jejich vztahy jsou na přátelské úrovni. Zuna si tehdy našel jinou ženu a tak se situace nedala vyřešit jinak než ukončením manželství. Moderátor má celkem čtyři děti.

Zuna se do televizní historie zapsal i tím, že je šestinásobným držitelem ceny TýTý v kategorii Osobnost televizního zpravodajství (1999 až 2004). Tuto kategorii nikdo nevyhrál víckrát než on. Mezi lety 1999 až 2005 navíc pravidelně získával cenu TV Nova ANNO v kategorii Muž roku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.