Jiří Paroubek stále není rozvedený s krásnou Petrou. Popsal, co se před soudem stalo

Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 4. 2021

Už ve středu měl být rozvedený po čtyřech letech soudních tahanic, jenže jak předpokládal, tak se stalo. Jiří Paroubek (68) stále není rozvedený se stále manželkou Petrou (47) a k samotnému stání ani nedošlo. "Petra se nemohla dostavit kvůli nemoci," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz někdejší předseda vlády s tím, že o zrušení jednání se dozvěděl v pondělí večer.

"Ve středu dojde k rozvodu. Po čtyřech letech už o tom nijak neuvažuji a neřeším to, beru to tak, jak to je. Podle mého názoru k tomu ale nedojde. Myslím si, že se to ze strany Petry bude nějak zdržovat, ale je to jen můj pocit, mohlo by ale na její nějaké triky dojít, třeba že bude v karanténě," byla slova Jiřího Paroubka pro ŽivotvČesku.cz v minulém týdnu, kdy se domníval, že k samotnému rozvodu ani nedojde. Jak predikoval, tak se stalo.

"Soud ve středu nebyl. Petra se nedostavila kvůli nemoci. Já po ní chci přes právní zástupce, aby to doložila nějakou lékařskou zprávou. Domnívám se, že přešla na pasivní rezistenci ve smyslu toho, že kde to půjde, tak to bude prodlužovat," upřesnil svůj pohled pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek na to, že k rozvodu stále manželů nedošlo.

Jiří Paroubek se s Petrou Paroubkovou seznámil během práce v době jeho politické kariéry a v roce 2007 došlo na svatbu. O necelých 10 let později manželé oznámili rozchod. Do současnosti stihli několik soudních stání - řadu z nich na konci loňského roku.

V polovině prosince mu u Městského soudu v Praze určili, že manželce Petře bude platit 10 tisíc korun měsíčně na dceru Margaritu (11). Šlo o snížení z původních 14 tisíc korun. Podle pravomocného rozsudku má Paroubek i nadále hradit dceři stavební spoření ve výši 20 tisíc korun ročně a také připojištění, které činí měsíčně 2 400 korun. Soud tak změnil sumu, kterou má Paroubek dávat matce své dcery.

Následně o týden později Obvodní soud pro Prahu 5 rozhodl, že po téměř čtyřech letech nelítostného boje o osobní majetek, mu manželka Petra musí vrátit poměrně vzácný obraz, který si vzala ze společné domácnosti.

Ale ani po rozvodovém stání není všemu ještě konec. Podle Jiřího Paroubka ještě musí dojít k majetkovému vyrovnání, což bude podle něj »boj« na dalších pár let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.