Jak se Jana Adamcová jako mluvčí Úřadu vlády změnila za 2,5 roku? Nyní ji čekají klidné Vánoce bez shonu

Jana Adamcová v roce 2019
Jana Adamcová v roce 2019
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 12. 2021

Psal se březen 2019, když se Jana Adamcová (49) stala tiskovou mluvčí vlády České republiky. Čas utekl jako voda a někdejší televizní sporťačka pozici s příchodem nové vlády opustila. Zdá se ale, že téměř tři roky na postu mluvčí jí svědčily, protože ačkoliv její úkol často nebyl jednoduchý, jako by nezestárla.

Do března 2019 byla Jana Adamcová moderátorskou ženského pořadu České televize. V návaznosti na odchod Petry Doležalové (34), která požádala o uvolnění kvůli nástupu na mateřskou dovolenou, ale dostala nabídku se ujmout postu tiskové mluvčí vlády a neváhala. Do funkce oficiálně nastoupila 4. března a minimálně na nějakou dobu zcela opustila moderátorské vody, v nichž se pohybovala od 90. let.

Charismatická Slovenka z rodiny pravoslavného faráře byla tváří kabinetu bývalého premiéra Andreje Babiše (67) více než 2,5 roku. Jako absolventka Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze oboru Média a komunikace a se zkušenostmi z práce v médiích se dokázala role zhostit na výbornou, jak se od ní očekávalo. S příchodem nové vlády se jí vzdala ze své vůle. "Odešla jsem na vlastní žádost," uvedla Jana Adamcová pro ŽivotvČesku.cz.

Přestože pozice tiskové mluvčí vlády České republiky je náročná a vyžaduje přinejmenším psychickou odolnost, zdá se, že na Janě Adamcové se negativně nepodepsala. Změnu, kterou mohou u bývalé moderátorky pozorní lidé vidět, je přechod na tmavější odstín blond. Oslnivý úsměv, kterým před lety učarovala divákům u televizních obrazovek, jí z tváře rozhodně nezmizel a vrásky navíc aby člověk pohledal.

Nyní si Jana Adamcová poprvé po dlouhé době užije Vánoce bez shonu, který se k její dnes již bývalé práci vázal. "V posledních letech se přiznám, že pečení jsem nechávala na cizích, byla jsem ráda, když jsem stihla alespoň uklidit," řekla manželka režiséra Jiřího Adamce (73) pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na následující dny už má plány částečně vymyšlené.

"Teď mě čeká spánek, pak chci s dětmi vyrazit do Říma a relaxovat. Také přemýšlet, co dál. Přiznám se, že mám řadu restů, tedy věcí, na které jsem za ty necelé tři roky nesáhla. Chci to všechno určitě napravit a dát do pořádku," prozradila pro ŽivotvČesku.cz na dotaz, co bude dělat nyní, když už oficiálně není mluvčí vlády.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.