Jak se změnil exministr Adam Vojtěch: Ze zpěváka v SuperStar do nejvyšší politiky

Ministr si na dovolené znatelně odpočinul.
Ministr si na dovolené znatelně odpočinul.
Foto: ŽivotvČesku.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 9. 2020

Adam Vojtěch (33), bývalý ministr zdravotnictví, odstoupil 21. září 2020 ze své funkce. Mladý politik má za sebou jednu etapu kariérního života, které však předcházela léta studií a sbírání zkušeností, třeba i v pěvecké soutěži SuperStar.

Adam Vojtěch byl v posledních měsících jedním z nejzmiňovanějších jmen v Česku. Jako ministr zdravotnictví působil ve funkci také v nejhorší době nástupu koronavirové pandemie, která ochromila celý svět. Jak vypadaly jeho předchozí roky před nástupem do politiky? Původně Vojtěch směřoval překvapivě k úplně jinému oboru kariéry než k té politické. V roce 2005 se mu podařilo probojovat do semifinále druhé řady pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar. Nakonec upřednostnil před hudbou práva. Úspěšně vystudoval Právnickou fakultu na Univerzitě Karlově v Praze, kde získal magisterský titul. Během studií práv se zaměřil souběžně i na mediální studia, která absolvoval na Fakultě sociálních věd. Dvojnásobný magistr měl už tehdy dobře »našlápnuto«.

Po vysokoškolských studiích působil jako právník mediální společnosti MAFRA a o rok později nastoupil na post tajemníka Ministerstva financí. Šestileté členství v ODS skončilo a na konci roku 2017 se o něm začalo mluvit jako o kandidátovi do funkce ministra zdravotnictví, kam byl také posléze oficiálně jmenován prezidentem České republiky. Jako ministr zdravotnictví obhájil funkci i následující rok. Nejtěžší období pro nějak nastalo na začátku letošního března, kdy vypukla koronavirová pandemie. 

Adam Vojtěch se od dob SuperStar, kdy získal přezdívku »Ken« díky jeho pohlednému vzhledu a širokému úsměvu, výrazně změnil. Za roky v politice jí musel přizpůsobit svou image a udržovat se jako elegantní mladý muž. V poslední době na něm ale bylo znát fyzické i psychické vyčerpání. Právě vážná situace týkající se koronaviru mu nakonec »zlomila vaz«. 21. září jako ministr zdravotnictví ČR oficiálně skončil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.