Jak vidí šance Sparty Tomáš Řepka? Letenské bude v Miláně brzdit Zlatan a covid-19

Fotbalový bouřlivák Tomáš Řepka
Fotbalový bouřlivák Tomáš Řepka
Foto: nextfoto.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 10. 2020

Zápas AC Milán versus Sparta Praha klepe na dveře. Už ve čtvrtek budou fanoušci českého fotbalu sledovat, jak se tým z Letné popasuje s italským favoritem na jeho půdě. V týmu italského giganta se představí také švédský útočník Zlatan Ibrahimovič (39), který nedávno porazil koronavirus. U televize bude duel sledovat také bývalý sparťanský kapitán Tomáš Řepka (46). Jak vidí šance českého týmu? Podle Řepky je zásadní nevýhodou, že Sparta kvůli nařízení vlády nehraje soutěžní zápasy.

AC Milán je ve fotbale obrovským pojmem. Navíc v týmu dál září devětatřicetiletý švédský střelec Zlatan Ibrahimovič. "Vím, co umím. Připadám si jako komplexnější hráč než před deseti lety. Pokud bych měl fyzičku jako před deseti lety, nikdo by mě nezastavil. Ale pozor, ani teď mě nedokážou zastavit," uvedl Ibrahimovič po městském derby proti Interu, ve kterém vstřelil dvě branky. Další dva góly pak Zlatan vsítil v zápase proti AS Řím.

Ibrahimovič nezapomněl dodat, že do zápasu šel pár dnů po tom, co porazil nebezpečný koronavirus. Na sociálních sítích dokonce koloval vtípek, že není pravda, že Zlatan dostal covid-19, ale že koronavirus dostal za krk démona Zlatana. Teď se Milán postaví Spartě.

"Myslíte si, že je možné odehrát kvalitně Evropskou ligu, když nehrajete žádný zápas? Tím narážím na českou ligu. Já jsem přesvědčený, že ne," zeptal se na svém instagramovém profilu bývalý sparťanský kapitán Řepka a rozjela se debata s fanoušky.

Řepka souhlasí, že Sparta bude mít velké problémy v obraně a uvědomuje si sílu Ibrahimoviče. "Herní praxe je velmi důležitá a Sparta ji nemá," dodal Řepka s tím, že ani kvalitní tréninky nenahradí soutěžní zápasy. "Nestačí jen bojovnost, herní praxe roli hraje," uvedl Řepka s tím, že srdce je důležité, ale nemusí vždy stačit. "Rád bych se spletl, ale bez pravidelného hraní to bude těžké," dodal Řepka s tím, že naděje na kvalitní výsledek je vždy, ale tým z Letné to bude mít v Itálii hodně těžké.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.