Jak žije Andrej Babiš ve vile v Průhonicích? Luxusní sídlo za desítky milionů

Monika a manžel Andrej Babiš.
Monika a manžel Andrej Babiš.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 4. 2020

Ve středu pozornosti médií je bydlení mnohých slavných, stejně tak lidi zajímá, jak bydlí premiér Andrej Babiš. Místem, kde našel své útočiště, jsou středočeské Průhonice. Babiš sám ale své soukromí střeží jako oko v hlavě. Jen občas se stane, že se mezi lidi dostane nějaký snímek "zevnitř".

Babiš v Průhonicích vlastní skoro všechno. Patří mu sokolovna, hotel na náměstí, domov důchodců i celá nová čtvrť s pětapadesáti luxusními vilami. Podle sousedů, kteří o Babišovi ví své, říká se, že když se v Průhonicích uvolní jakýkoli lukrativní objekt či pozemek, vždy je tady jeden mocný a movitý kupec - místní občan Andrej Babiš.

"Kupuje výhradně od soukromníků, my mu neprodali ani metr pozemku. Vedle hotelu Paloma na náměstí tu má ještě svůj dům, opravil a přestavěl sokolovnu a vlastní areál, kde staví pětapadesát rodinných domů," uvedla jedna z místních pro portál Týden.cz.

Buď bohatí, nebo chudí

Pro některé je Babiš v Průhonicích přínosem, pro jiné nevhodným sousedem. "Už si tady nezajdete do hospody. Všechno je cenově nedostupné. Přetváří si Průhonice k obrazu svému, což pro normálního člověka znamená, že se mu ta vesnice víc a víc odcizuje," říká další obyvatel Průhonic, povoláním zahradník v místním botanickém ústavu.

"To Babiš nakopl proměnu Průhonic ve snobské sídlo. Ten trend je tady sice dlouhodobý, už od devadesátých let, ale on těmi svými projekty ten přerod výrazně urychluje. Je tu slabý střední stav. Buď tu bydlí bohatí, nebo chudí," dodal.

Jak si Andrej Babiš s manželkou Monikou v Průhonicích žijí, se podívejte do galerie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.