Jake ze sitcomu Dva a půl chlapa je zcela jiný člověk. Angus T. Jones si nechal narůst vlasy i plnovous

Angus T. Jones s Charliem Sheenem v sitcomu Dva a půl chlapa
Angus T. Jones s Charliem Sheenem v sitcomu Dva a půl chlapa
Foto: Profimedia/©CBS/Courtesy Everett Collection
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 8. 2021

Proslavil se jako dětská hvězda, ale filmový svět Hollywoodu mu něco dal, ale i vzal. Herec Angus T. Jones (27) si už jako chlapec zahrál v jednom z nejúspěšnějších sitcomů - Dva a půl chlapa. S pokračováním dalších řad dospíval v mladého muže, kdy se měnil před očima. Ale jeho odchod v 10. řadě seriálu měl svůj důvod, jeho pohled na účinkování a postavu se totiž kvůli víře změnil. Dříve baculatý chlapec vyrostl a dnes by ho někteří možná ani nepoznali.

Už jako čtyřleté dítě se objevil v reklamách například na Volkswagen nebo na Home Depot a díky roli Jakea Harpera v sitcomu Dva a půl chlapa si přišel na nemalé peníze. Jeho čisté jmění se odhaduje na 15 milionů dolarů (v přepočtu více jak 321 milionů korun) a zařadil se tak mezi nejbohatší dospívající celebrity, jak informoval web Legit.ng. Postava teenagera Jakea mu přinesla dvě ceny Young Artist Award, jedno ocenění TV Land Awards a v roce 2008 nominaci Young Artist Award.

I když se sitcom dočkal dvanácti řad, v desáté ji rodák z texaského Austinu opustil. Vedly ho k tomu náboženské důvody, navíc mu jeho postava přišla už trapná a nereálná. Zaměřil se na studia na University of Colorado Boulder – obor Židovská studia, která se věnují historii, kultuře i sociologii. Své ambice zaměřil k práci v multimediální eventové produkční společnosti a filmový svět už ho příliš neláká.

"Kdybyste se mě před několika lety zeptali, jestli se chci vrátit do filmového průmyslu, odpověděl bych, že vůbec ne. Hodně dlouho a často jsem o tom přemýšlel, ale teď se bavím a užívám si, kde jsem. Už nemám pocit, jako by každý můj krok směřoval k nášlapné mině," řekl Angus T. Jones, jak uvedl web Abcnews.go.com.

Americký herec si v posledních letech vypěstoval plnovous, delší vlasy a už to není baculatý chlapec, jakého si možná televizní diváci pamatují. Pozornosti médií se spíše straní a soukromí si poměrně bedlivě střeží.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.