Jako by jí z oka vypadl. Syn Dany Morávkové roste do podoby slavné matky. Je hodně pohotový, říká o něm herečka

Dana Morávková se synem Petrem
Dana Morávková se synem Petrem
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 12. 2021

Vánoce v rodinném kruhu oslavila herečka Dana Morávková (50), která hostila kromě svého manžela a klavíristy Petra Maláska (57) také zahraniční návštěvu. Na svátky se přijel ukázat syn Petr (23), který se doma kvůli zahraničním studiím objevuje vzácně. "Je pohotový a na všechno má stručnou, ale výstižnou odpověď. Tuhle výřečnost podědil po tátovi," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Představitelka Zdeny Suché ze seriálu z lékařského prostředí zveřejnila na svém Instagramu několik fotek z Vánoc, které si užila také díky návštěvě syna Petra. Hned na první pohled je jasné, že se geny nezapřou, syn herečce jako by z oka vypadl, dokonce nosí i podobný typ brýlí. Pyšná matka popsala synovy charakteristické rysy.

"Syn je hodně pohotový a na všechno má stručnou, jednoduchou, ale výstižnou odpověď. Tuhle výřečnost podědil po tátovi. Na svátky přijel domů, jinak studuje v zahraničí, tak si ho konečně trochu užijeme. Doufám, že se mu tady u nás líbí (směje se)," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dana Morávková s tím, že Petr během hovoru s herečkou konstatoval, že to s rodiči v Praze až tak špatné není. Zanedlouho se ale bude muset vrátit zpět do Velké Británie, kde studuje literaturu a tvůrčí psaní. A tak se rodina snaží strávit co nejvíce času pohromadě.

Na otázku, co zdědil po ní samotné, neměla konkrétní odpověď, ale její syn promluvil jako pravý diplomat. "Samozřejmě jenom to dobré (směje se)," konstatoval pro ŽivotvČesku.cz Petr Malásek mladší, který má se svou matkou ty nejlepší vztahy i přesto, že se vídají opravdu málo.

Rodina Dany Morávkové působí velmi harmonicky, herečka v manželství s Petrem Maláskem zůstává již 25. rokem a pár neprovází ani žádné skandály. Je považován za jeden z nejstabilnějších vztahů českého showbyznysu. "My se s manželem rádi smějeme, je to opravdu základ všeho. Ale nesnáším výsměch, to opravdu v žádném případě, ale mám ráda humor. Za tu dobu, co jsme spolu, jsme si vytvořili tolik historek, některé snad ani nejde publikovat. Smích je pro mě velký lék," prozradila před nedávnem herečka pro ŽivotvČesku.cz, jaký má vlastní recept na spokojené manželství.

Danu Morávkovou znají diváci například ze seriálů jako Ordinace v růžové zahradě, Rodinná pouta nebo třeba z role zlé děvečky Dory, kterou ztvárnila v pohádce Z pekla štěstí režiséra Zdeňka Trošky (68). Neminula ji ani zahraniční produkce, objevila se také v hvězdném fantasy snímku Van Helsing z roku 2004.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.