Jako vejce vejci. Takhle vypadá bratr legendárního Rumburaka Jiřího Lábuse

Ladislav Lábus je svému bratrovi neuvěřitelně podobný.
Ladislav Lábus je svému bratrovi neuvěřitelně podobný.
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 8. 2020

Tiskové konference veřejnoprávní televize se účastnil architekt a děkan Fakulty architektury ČVUT v Praze Ladislav Lábus (68) - bratr herce Jiřího Lábuse (70). A jak je ze snímku patrné, jsou si podobní jako vejce vejci. Bratr slavného herce se vyjádřil pro ŽivotvČesku.cz.

Snad každý zná výrazné herecké počiny legendárního herec Jiřího Lábuse. Znám jako nejen jako čaroděj Rumburak ze seriálu Arabela či jako hlas plyšového Jůheláka. Mnozí mají dodnes v živé paměti fenomenální scénky, které vytvářel s Oldřichem Kaiserem ve známých pořadech.

Někteří ale netuší, že diváky milovaný herec a představitel desítek filmových a divadelních rolí má mladšího sourozence. A ani ten není ve své profesi neznámou, naopak. Zároveň prozradil, jestli si je lidé zaměňují.

"Moc si nás nepletou, občas se to stalo. Ale čím jsme s Jiřím starší, tím jsme si více podobní," řekl pro ŽivotvČesku.cz bratr slavného herce.

Ladislav Lábus je věhlasný architekt a profesor ČVUT, který se spolupodílel na řadě významných děl jako byla přestavba pražského paláce Langhans, rekonstrukci vily Lídy Baarové. Pochlubit se může třeba rekonstrukcí Jízdárny na Hradě či pracoval na projektech řady soukromých vil.

Jejich podoba je neuvěřitelná. A jistě si je museli mnohokrát splést i jejich vlastní rodiče.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.