Jakub Prachař otřesen z krvavého zranění. Vadí mu, že Češi jsou bráni jako škodná z Východu

Herec Jakub Prachař
Herec Jakub Prachař
Foto: nextfoto.cz

Události, které nemají se sportem nic společného, spíše by je měli posuzovat kriminalisté a soudci, hodnotí také herec Jakub Prachař (37). Vrátil se k tomu, co zažívali ve Skotsku fotbalisté Slavie Praha. "Už se stalo nemilou tradicí, že jsme stále bráni jako škodná z východní Evropy, se kterou se nakládá všelijak," napsal rozlobený herec na svém instagramovém profilu a ohodnotil fotbalový večer, který má negativní dohru.

Slavia Praha postoupila ve čtvrtek večer do čtvrtfinále Evropské ligy a těší se na souboj se slavným Arsenalem. Stále se ale intenzivně řeší utkání v Glasgowě, které budou posuzovat i orgány UEFA.

Skotský klub tvrdí, že Ondřej Kúdela měl na hřišti rasistické poznámky na adresu Glena Kamary. Kúdela přiznal vulgarismy, rasisticky laděná slova ale rázně popírá.

Utkání mělo několik černých momentů. Mezi ty největší určitě patří zranění brankáře Ondřeje Koláře, kterého málem zmrzačil střídající útočník Kemar Roofe. "Noční vyšetření ukázalo zlomeninu čelní dutiny vlevo. Ondřej Kolář po příletu zamíří do péče lékařů Ústřední vojenské nemocnice," popsal na Twitteru zranění šéf pražského klubu Jaroslav Tvrdík.

Z rozsahu Kolářova poranění je šokovaná celá česká fotbalová veřejnost. "Takový zákrok může Kolářovi ukončit kariéru. A byl to zákrok, který při souhře nešťastných náhod může ukončit i život," uvedl pro ŽivotvČesku.cz bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka s tím, že úraz hlavy představuje vždy obrovské riziko.

K brutální noci v Glasgowě se vyjádřil také herec Jakub Prachař, který od malička patří k oddaným fanouškům »sešívaných«. Muž, který mimo jiné hraje fotbalového funkcionáře v seriále Vyšehrad, připomíná, že Česko je často bráno jako země z Východu a rozhodčí někdy mívají problémy pískat rovinu.

"Už se stalo nemilou tradicí, že jsme stále bráni jako škodná z východní Evropy, se kterou se nakládá všelijak. Důkazem toho jsou letošní zářezy v evropských pohárech, jak proti Slavii, tak proti Spartě. Na to, že rozhodčí v Evropě neměří úplně stejně, jsme si letos snad už trochu zvykli. To, co se stalo včera, je toho, myslím, dobrým důkazem. Izraelský rozhodčí od začátku povolil Rangers hrát něco, co prostě neměl," uvedl rozlobený Jakub Prachař.

"Každopádně rozhodčí svými (ne)výroky jasně vzkázal Rangers, že takhle hrát mohou, takže tak hráli. Faul na Ondřeje Koláře se v civilním světě jmenuje těžké ublížení na zdraví a existuje i možnost jít na chvíli do vězení," přiznal oblíbený herec s tím, že události, které se ve Skotsku staly, ho zasáhly.

"Prohrát zápas s fotbalově lepšími chlapci z Východu, neunést prohru, neomluvit se za zákeřnou, až život ohrožující hru a ještě se prezentovat jako oběť, je za hranou neúcty, srabství a zbabělosti," vzkázal Jakub Prachař týmu Rangers.

Životní zápasy proti Arsenalu a do toho prestižní derby pražských S. Slavia Praha zažívá j...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.