Jaký bude Robert Neruda v roli prvního muže. Slavný český moderátor, kterému se líbí stejné pohlaví, zhodnotil manžela prezidentské kandidátky

Robert Neruda - manžel Danuše Nerudové
Robert Neruda – manžel Danuše Nerudové
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 1. 2023

Kandidátka na post hlavy státu Danuše Nerudová (43) je jedním z favoritů nadcházející prezidentské volby. O to více, když se odborář Josef Středula v neděli vzdal kandidatury a veřejně podpořil bývalou rektorku Mendelovy univerzity. První kolo se uskuteční 13. a 14. ledna. Boj o Hrad má ale svou atraktivitu i v rámci postu první dámy, což je role s velkým neformálním vlivem. V případě zvolení zkušené ekonomky by se její manžel Robert Neruda stal prvním mužem ČR. Pro ŽivotvČesku.cz jeho kvality zhodnotil moderátor Honza Musil (55), který je významným podporovatelem potenciálně první prezidentky České republiky.

Boj o Hrad neovlivňuje jenom veřejné dění v zemi, samotné kandidáty, ale do jisté míry také jejich nejbližší. V případě Danuše Nerudové se na možnou roli prvního muže připravuje její manžel - vlivný a uznávaný právník u vlivné advokátní kanceláře Havel & Partners.

"Robert Neruda je sympaťák od prvního pohledu. Říkám to jako takovou přesmyčku, že i kdyby nekandidovala jeho žena Danuše a kandidoval by on jako prezident, tak by to pro mě byla pořád stejná volba, jak ona, tak on, protože z mého pohledu oba dva jsou, a teď už budu mluvit o něm, ale platí to pro oba, vzdělaní, empatičtí, lidští a první místo pro ně znamená rodina, pohoda, respekt a úcta. Vím, že to všechno vyznívá v superlativech, ale ono se to propojuje s tím, že pro ně je strašně důležitá komunikace s lidmi, a to se u něho - a teď už mluvím o něm, ukázalo jako prvořadé, protože Robert Neruda skutečně spojuje lidi, kteří ho dříve třeba vůbec nemohli znát a neznali," uvedl pro ŽivotvČesku.cz charismatický moderátor Honza Musil, který Danuši Nerudové vyjadřuje poměrně významnou podporu v rámci »kontaktní« kampaně, kdy se ekonomka setkává s lidmi na ulici.

Robert Neruda (45) v advokátní kanceláři Havel & Partners vlastní zhruba čtyřprocentní podíl. Specializuje se na právo hospodářské soutěže a veřejné podpory. Do roku 2010 pracoval celkem osm let na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), byl jeho prvním místopředsedou. Před dvěma lety se neúspěšně ucházel o post jeho předsedy. S Danuší Nerudovou má dva syny. Spolu jsou od roku 2002.

"Mě na něm fascinuje, jak dal dohromady lidi, kteří s ním chodí třeba každý ráno běhat, aby vlastně podporoval svoji ženu. A jakej vztah má jako táta. Vlastně se svými dětmi. Je to charismatický chlap, který se k lidem chová velmi rovně a čestně a disponuje potřebnou mírou empatie," zdůraznil pro ŽivotvČesku.cz. Honza Musil, který se dlouhé roky netají tím, že blíže má k mužům než ženám.

Moderátor roli prvního muže vnímá jako výjimečnost možnost, která může České republice zajistit potřebný impuls, aby mezi lidmi začala fungovat čím dál více chybějící úcta, respekt, slušnost, vděčnost. "Pro nás Čechy je to vlastně historicky poprvé, kdy první muž může navrátit to, co tady platilo za Masaryka, že muž měl úctu k ženě. Ruku na srdce, kdo dnes z chlapů po práci přinese domů své milované květinu? Ale samozřejmě, že to tak nejde brát plošně, ale je to čím dál méně viditelný jev," dodal pro ŽivotvČesku.cz zamyšleně uznávaný moderátor.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.