Reklama:

Jan Bendig přiznal myšlenky na sebevraždu. Promluvil o vztahu se svým manažerem

Zpěvák Jan Bendig s partnerem
Zpěvák Jan Bendig s partnerem
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 11. 2021

Přestože zpěvák Jan Bendig (27) ve společnosti a na svých vystoupeních vždy rozdával úsměvy, přiznal, že tak činil i v době, kdy si procházel těžkým životním obdobím. Před 5 lety se jeho hlavou honily myšlenky na sebevraždu a byla mu diagnostikována psychická ataka. Nad vodou ho už tehdy držel jeho dlouholetý přítel Lukáš Rejmon (35), se kterým netrpí ponorkou ani přesto, že spolu tráví téměř každý den 24 hodin. "Umíme oddělit práci a náš vztah, což je nesmírně důležité," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jan Bendig.

Reklama:

Jan Bendig patří mezi hudebníky, kterým slávu přinesla televizní pěvecká soutěž. Přestože ji nevyhrál, dokázal si vybudovat velkou fanouškovskou základnu a skvěle rozjet kariéru. Ke svým příznivcům byl vždy vstřícný, rozdával úsměvy, rád se s nimi vyfotil a popovídal, a to dokonce i v období, kdy se jeho hlavou proháněly ty nejčernější myšlenky. Znenadání byl psychicky na dně a na tomto světě už nechtěl být.

Reklama:

Oblíbený zpěvák o svých psychických potížích promluvil na sociální síti. "Před pěti lety jsem měl co dělat abych nespáchal sebevraždu. Ano, až tak špatný to se mnou bylo. Prožíval jsem totiž svoje nejhorší životní období, kdy se z minuty na minutu, bez jakékoliv příčiny, můj psychický stav zhoršil a já nemohl ani dýchat nebo komunikovat s okolím," přiznal Jan Bendig na Instagramu.

"Moje doktorka mi diagnostikovala psychickou ataku, což je nemoc, o které se u nás moc nemluví. Z minuty na minutu se z pocitu absolutního štěstí můžete propadnout do hluboké deprese, kdy se vám honí hlavou ty nejhorší možné nápady, nemůžete ani mluvit a prostě celkově fungovat," rozvedl své psychické problémy zpěvák, kterého si diváci SuperStar před lety zamilovali.

Ačkoliv si toho nikdo nemusel všimnout, špatnými stavy trpěl Jan Bendig i ve chvílích, kdy byl na očích většímu počtu lidí. "Tyhle stavy jsem několikrát chytl během svého vystoupení nebo třeba živém televizním rozhovoru. Bylo to opravdu těžké a temné období, které bych bez pomoci svého milujícího okolí opravdu nezvládl," popsal hudebník své temné období. Součástí jeho milujícího okolí byl už tehdy jeho partner Lukáš Rejmon. Přestože jsou spolu prakticky neustále, na jejich vztahu ani psychické pohodě se to negativně nepodepisuje.

Nadaný zpěvák tvoří společně se svým partnerem jeden z nejstabilnějších párů - jsou spolu už osm let a to 24 hodin denně skoro každý den. Spojuje je také společná práce, ale ponorku z neustálého kontaktu zatím neřeší. "Myslím, že je to hodně o tom, že umíme oddělit práci a náš vztah, což je nesmírně důležité. Když chce být jeden z nás sám, tak si ten prostor pro sebe v klidu dopřejeme a nikdo se na nic neptá. My se vlastně ani vůbec nehádáme. Prostě je nám spolu moc dobře," řekl Jan Bendig pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: